به روز شده در: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۶
فرمانده ناو هواپیمابر «روزولت»، چند روز پس از نوشتن نامه به فرمانده نیروی دریایی آمریکا برای نجات خدمه کشتی از بیماری کرونا، برکنار شد.
کد خبر: ۳۹۰۱۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱ - 03April 2020

برگزاری فرمانده ناو آمریکایی پس از درخواست برای نجات خدمه از بیماری «کرونا»به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «توماس مودلی» معاون وزیر نیروی دریایی آمریکا از برکناری «برت کوزیر» فرمانده ناو هواپیمابر «روزولت»، چند روز پس از نوشتن نامه به فرمانده نیروی دریایی آمریکا برای نجات خدمه کشتی از بیماری کرونا خبر داد.

مودلی در کنفرانس مطبوعاتی پنتاگون گفت: «کوزیر» نه به دلیل افشای نامه وی در مطبوعات، بلکه به دلیل تاثیر شیوع ویروس کرونا بر وی و بر مدیریت حرفه‌ای او بر ناو برکنار می‌شود.

معاون فرمانده نیروی دریایی آمریکا خاطرنشان کرد که فرمانده «کوزیر» به این دلیل برکنار شد که نامه وی از طریق یک سیستم ناامن به بیرون از زنجیره فرماندهی نیروی دریایی ارسال شد.

فرمانده ناوهواپیمابر «روزولت» هفته گذشته با انتشار نامه‌ای در مطبوعات، مردم آمریکا را از وضعیت اسفناک خدمه و ملوانان مبتلا به ویروس کرونا در این کشتی باخبر کرد.

به‌رغم این نامه هشدارآمیز، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا با قرنطینه کردن خدمه ناو مخالفت کرد.

وزارت دفاع آمریکا در پاسخ به نامه فرمانده «کوزیر»، انتقال خدمه این ناو به منطقه امن را الزامی ندانست.

وزیر دفاع آمریکا در واکنش به انتشار نامه گفت که هیچ‌یک از خدمه ناو «روزولت» به‌طور جدی بیمار نیستند و هنوز لحظه انتقال خدمه به خارج از این ناو فرا نرسیده است.

«اسپر» در مصاحبه‌ای که با شبکه خبری آمریکایی «سی‌بی‌اس» انجام داده است، اعلام کرد که به جای انتقال خدمه به خارج از ناو «روزولت»، وزارت دفاع شماری پزشک و کادر درمانی به همراه ماسک و دستگاه‌های تنفسی برای این ناو ارسال کرده است.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها