به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳
در هفته دفاع مقدس؛
مسئول فرهنگی و تبلیغات سپاه شهرستان شاهرود گفت: نمایشگاه و رزمایش میدانی در هفته دفاع مقدس در شاهرود و با حضور مردم و نیروهای نظامی برگزار می‌شود.
کد خبر: ۳۹۰۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۶ - 28September 2013

نمایشگاه و رزمایش میدانی در شاهرود برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، جمالالدین غنایی در نشست هماهنگی اجرای این برنامهها اظهار کرد: نمایشگاه و رزمایش میدانی هفته دفاع مقدس با عنوان طلایهداران اروند در حرم شهدای گمنام شاهرود برگزار میشود.
غنایی افزود: این نمایشگاه و رزمایش میدانی با حضور بسیجیان حوزههای مقاومت بسیج محلات و بسیج هنرمندان شاهرود در حرم شهدای گمنام و ارتفاعات شاهرود در هفته دفاع مقدس انجام میشود.


وی تصریح کرد: با برنامهریزی انجام شده، قرار است عملیات والفجر هشت که رزمندگان استان سمنان و شهرستان شاهرود نقش عمدهای در پیروزی آن به عنوان یگان گمراهکننده انجام دادند، به تصویر کشیده شود.


غنایی بیان کرد: در سطح نمایش میدانی، بیش از 50 نفر از بسیجیان و هنرمندان نقش ایفا خواهند کرد و قسمتی از اروندرود و فاو و همچنین جزیره بوارین که منطقه عملیات گردانهای شاهرود در عملیات والفجر هشت محسوب میشود، به نمایش درخواهد آمد.


مسئول فرهنگی و تبلیغات سپاه شهرستان شاهرود خاطرنشان کرد: در این برنامه، راویان، رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس و حاضران در این عملیات، قبل از اجرای نمایش و رزمایش میدانی، سخنرانی و تشریح عملیات خواهند کرد.


غنایی با بیان اینکه این رزمایش میدانی در طول هفته دفاع مقدس همزمان با نماز مغرب و عشا در ارتفاعات شاهرود برگزار میشود، افزود: شرکتکنندگان و بازدیدکنندگان از این رزمایش میدانی بعد از توجیه نسبت به عملیات والفجر هشت و منطقه رزمایش از تونل شیمیایی عبور داده میشوند.


وی افزود: علاقهمندان بعد از تونل شیمیایی، وارد منطقه رزمایش میشوند و بر روی ارتفاعات قرار گرفته و به تماشای رزمایش میدانی طلایهداران اروند خواهند پرداخت.


غنایی اظهار کرد: نزدیک به دو هفته است که بسیجیان و کارکنان سپاه شاهرود در حال انجام مقدمات و فراهم کردن اجرای این برنامه هستند و امیدواریم که این طرح مقبول مردم قرار گیرد.


مسئول فرهنگی و تبلیغات سپاه شهرستان شاهرود با اشاره به حضور گردان همیشه پیروز کربلا از شاهرود در دوران دفاع مقدس تأکید کرد: گردان کربلا در عملیات والفجر هشت به عنوان گردان مقدم و خطشکن و در جهت منحرف کردن دشمن از منطقه اصلی عملیات در اروندکنار عملیات و بیش از 100 شهید در این عملیات تقدیم کرده و نقش مهمی در پیروزی این عملیات داشته است.


وی با دعوت از همه مردم و مسئولان برای حضور در این رزمایش میدانی اظهار کرد: امیدواریم مردم همیشه در صحنه با حضور خود در این برنامه فرزندان خود را در پیمودن راه شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه یاری کنند.


غنایی تصریح کرد: در حاشیه این رزمایش، نمایشگاهی نیز از شهدای عملیات والفجر هشت و یادگاریهای آنها و همچنین فعالیتهای بسیج به نمایش درخواهد آمد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار