به روز شده در: ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
دریادار سیاری:
معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: در ارتش جمهوری اسلامی ایران هر هفته به‌طور متوسط یک رزمایش در زمین، هوا، دریا و زیرسطح داریم و در این رزمایش‌ها صحنه‌های واقعی نبرد با مهمات، موشک و تجهیزات نظامی تمرین می‌شود.
کد خبر: ۳۹۶۹۰۹
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹ - 16May 2020

تمرین صحنه‌های واقعی نبرد در رزمایش‌های ارتش/ نیروی دریایی مقتدرتر از قبل مأموریت‌های خود را انجام می‌دهدبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز با حضور در بیمارستان گلستان، از سه تن از مجروحان حادثه ناوچه کنارک عیادت کرد و روند مداوا و درمان آن‌ها را مورد ارزیابی قرار داد.

دریادار سیاری در این دیدار، ضمن گرامیداشت شب‌های قدر و تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع) گفت: شهادت عزیزان همرزم در عرصه دریا را خدمت همه همرزمان در نیروی دریایی ارتش و خانواده معزز این عزیزان، تسلیت عرض می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه این شهدا باعث عزت، افتخار، سرافرازی و نشان دادن توان بازدارندگی ما در دریا هستند، افزود: همه ما در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیرو‌های مسلح، داغ‌دار این حادثه هستیم و خودمان را در داغ خانواده‌های شهدا شریک می‌دانیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش، با بیان اینکه ما برای قطره قطره خون شهدایمان ارزش قائل هستیم، تصریح کرد: هر رزمنده‌ای که از ابتدا وارد خدمت در نیرو‌های مسلح و ارتش می‌شود، قطعاً یکی از اهداف وی، حفظ سربلندی و اقتدار نظام و دستیابی به مقام والای شهادت است و ما مسیر این شهدا را ادامه خواهیم داد.

امیر سیاری ادامه داد: اغلب مجروحان این حادثه ترخیص شده اند و سه نفری که الان در این بیمارستان و یک نفری که در بیمارستان چابهار به سر می‌برند، به زودی ترخیص خواهند شد و حالشان مساعد است.

وی گفت: چیزی که برای من بسیار جالب بود، روحیه این عزیزان است و برای ما درس بزرگی است که اعلام آمادگی می‌کنند بعد از بهبودی، هرچه سریع‌تر برای برای ادامه خدمت به منطقه اعزام شوند.

معاون هماهنگ کننده ارتش در ادامه خاطرنشان کرد: دشمن همواره در صدد القای شبهادت و خبرسازی و نهایتاً تلاش برای تضعیف قدرت دفاعی جمهوری اسلامی است، اما ملت و نیرو‌های مسلح ما هوشیار است و مقهور شیطنت‌های دشمن نمی‌شوند و نیروی دریایی راهبردی ما به برکت خون شهدا، اقتدار دریایی و مأموریت‌های خود را همچون گذشته انجام خواهد داد.

دریادار سیاری اظهار داشت: ما در ارتش جمهوری اسلامی ایران هر هفته به طور متوسط یک رزمایش در زمین، هوا، دریا و زیرسطح داریم و در این رزمایش‌ها صحنه‌های واقعی نبرد با مهمات، موشک و تجهیزات نظامی تمرین می‌شود. در همه تمرینات نظامی و دریایی دنیا این‌گونه اتفاقات می‌افتد و مروری بر سوابق سوانح دریایی جهان کاملاً مؤید اتفاقات به مراتب بدتر است.

وی تصریح کرد: هیچ کشوری اسرار دفاعی خود را افشا نمی‌کند و ما نباید به دست خودمان اطلاعات و اسرار نظامی را به دشمن بدهیم.

وی خطاب به مجروحان حادثه کنارک، گفت: اقتدار دریایی ما از گذشته و حال مرهون حضور دریادلان در پهنه آب‌های سرزمینی و اجرای موفق هزاران مأموریت دریایی است.

در این دیدار، مجروحان حادثه شناو کنارک آمادگی کامل خود را بعد از مرخصی از بیمارستان برای ادامه خدمت در مناطق مختلف دریایی و صیانت از حدود و ثغور دریایی اعلام کردند.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها