به روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش:
امیر سرتیپ صباحی‌فرد گفت: آمادگی کامل نیروی پدافند هوایی باعث شده است که فکر نفوذ به حریم هوایی ایران به ذهن نیرو‌های فرامنطقه‌ای خطور نکند.
کد خبر: ۳۹۷۳۵۳
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷ - 19May 2020

نیرو‌های فرامنطقه‌ای توان نفوذ به حریم هوایی ایران را ندارندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «علیرضا صباحی‌فرد» فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در منطقه پدافند هوایی جنوب شرق کشور، ضمن بازدید از سایت‌های راداری، موشکی و توپخانه‌ای این منطقه پدافندی، میزان آمادگی رزمی این یگان را مورد ارزیابی قرار داد.

وی در جمع کارکنان این منطقه پدافندی گفت: محدوده تحت مسئولیت منطقه پدافند هوایی جنوب شرق از راهبردی‌ترین مناطق پدافندی کشور است؛ چرا که وظیفه حساس حراست از آسمان خلیج فارس را برعهده دارد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش ادامه داد: نیرو‌های فرامنطقه‌ای پرواز‌های متعددی را در این محدوده انجام می‌دهند و آمادگی شبانه‌روزی کارکنان ما باعث شده است که فکر نفوذ به مرز‌های هوایی جمهوری اسلامی ایران به ذهنشان خطور نکند.

وی خاطرنشان کرد: هوشیاری بالای کارکنان، استفاده از نیروی جوان و متخصص، آماده به کار بودن مداوم سامانه‌ها و تجهیزات راداری، موشکی و اشراف اطلاعاتی مناسب باعث شده است امنیت آسمان این منطقه راهبردی به خوبی تأمین شود.

امیر صباحی فرد، همچنین از مرکز عملیات منطقه‌ای خلیج فارس، سایت‌های راداری گنو و فتح و مواضع موشکی و توپخانه‌ای این منطقه بازدید کرد.

در این بازدید، امیر سرتیپ دوم محمدرضا زینالی فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب شرق، امیر سرتیپ صباحی فرد را همراهی کرد.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها