به روز شده در: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۵
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور خبر داد؛
«ابراهیم متولیان» گفت: اعضای بسیج جامعه پزشکی نیز در طرح شهید رهنمون یک میلیون و ۳۰۰ هزار بیمار و افراد دچار مشکلات تنفسی را ویزیت کردند.
کد خبر: ۳۹۷۴۷۳
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲ - 19May 2020

ویزیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار بیمار دچار مشکلات تنفسی در طرح «شهید رهمون»به گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «ابراهیم متولیان» رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، با اشاره به اقدامات بسیج جامعه پزشکی از زمان شیوع کرونا اظهار داشت: ۷۵۱ پزشک متخصص، دو هزار و ۴۷۸ پزشک عمومی، هفت هزار و ۲۵۷ پرستار و بهداشت کار و سایر تخصص‌ها را با همکاری وزارت بهداشت در دوران دوماهه کرونا به نقاط مختلف کشور اعزام کردیم.

وی افزود: علاوه بر درمان‌هایی که در مراکز انجام می‌شد، اعضای بسیج جامعه پزشکی نیز در طرح شهید رهنمون یک میلیون و ۳۰۰ هزار بیمار و افراد دچار مشکلات تنفسی را ویزیت کردند.

دکتر متولیان با اشاره به طرحی جدید به نام «طرح همدلی» که توسط بسیج جامعه پزشکی شروع شده است، تصریح کرد: در طرح همدلی مشاوره‌های روان‌پزشکی و روان‌شناختی برای آسیب دیدگان ناشی از کرونا شامل افرادی که عزیزان خود را در این مدت از دست داده اند و خانواده‌های مدافعان سلامتی که در این راه شهید شدند انجام می‌شود. این طرح از استان خراسان رضوی شروع شد و الان در تمام کشور در حال اجراست.

وی ادامه داد: ۷۰۰ تیم در طرح شهید رهنمون داریم که این تیم‌ها گروه‌های کوچک‌تری را تشکیل داده اند و در کشور به مباحث روانشناختی و کمک به آسیب دیدگان روحی و روانی می‌پردازند؛ ما خانواده‌هایی که در دوران بیماری کرونا، فوتی داشته اند را شناسایی و شروع به ارائه مشاوره به آن‌ها کرده ایم؛ این طرح پس از فروکش کرونا نیز ادامه خواهد یافت؛ همچنین در طرح همدلی به خانواده‌های کادر درمانی که در این مدت شهید شده اند نیز سرکشی و از آن‌ها دلجویی می‌کنیم. مشکلات این خانواده‌ها بررسی می‌شود و در صورتی که نیاز به کمک روحی یا مادی داشته باشند مشکلات آن‌ها پیگیری و رفع می‌شود.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی اضافه کرد: از آنجا که به دلیل مشکل کرونا برای هیچ یک از این افراد فوت‌شده مراسم ختم برگزار نشد، در آینده و موقعیت مناسب‌تر که امکان برگزاری مراسم باشد، یک بزرگداشت کشوری برای این افراد برگزار خواهیم کرد.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار