به روز شده در: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۵
سردار اشتری در نشست قرارگاه کاهش تصادفات خبر داد؛
فرمانده ناجا با اشاره به تقویت ناوگان خودرویی پلیس راهنمایی و رانندگی، گفت: استفاده از پهپاد‌ها برای مدیریت و کنترل ترافیک یک اصل اساسی است و در کنار این‌ها تقویت سرپنجه‌های عملیاتی را نیز از الزامات می‌دانیم.
کد خبر: ۳۹۷۵۲۵
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲ - 20May 2020

مدیریت و کنترل ترافیکی با استفاده از پهپادها/ لزوم تعیین سهم دستگاه‌هابه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ «حسین اشتری» فرمانده ناجا در اولین جلسه قرارگاه کاهش تصادفات کشور با اشاره به شهادت شهید «بارانی» اظهار داشت: شهادت این شهید زنده دوران را تبریک و تسلیت عرض می‌کنم. شهید بارانی که در سال ۸۳ در سیستان و بلوچستان طی درگیری با اشرار مجروح شد، روز گذشته شهد شیرین شهادت را نوشید و دعوت حق را لبیک گفت.

وی با اشاره به عیادتش از این شهید زنده، در دوران حیاتش، بیان کرد: بنده واقعاً ایثارگری‌های همسر این شهید والامقام را به چشم دیدم و برای این بانوی مکرمه آرزوی توفیق و اجر معنوی دارم.

سردار اشتری در ادامه با اشاره به برگزاری اولین جلسه قرارگاه کاهش تصادفات به‌صورت ویدئوکنفرانسی با حضور همه رؤسای پلیس راهور استان‌ها، پلیس راه و...، گفت: سفیدپوشان راهنمایی و رانندگی در همه ایام اعم از تابستان، زمستان، تعطیلات، مناسبت‌ها، اعیاد و... مشغول خدمات‌رسانی به مردم هستند و بنده از این تلاش شبانه‌روزی و بی وقفه نیرو‌های پلیس راهور قدردانی می‌کنم و به همه همکارانم خداقوت می‌گویم.

فرمانده ناجا با اشاره به حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در دانشگاه علوم انتظامی امین در شهریورماه سال ۹۶، خاطرنشان کرد: معظم له طی این حضور در سخنانی بر کاهش تصادفات و جان‌باختگان جاده‌ای تاکید ویژه‌ای داشتند و به تعیین سهم و نقش همه دستگاه‌های مسئول اشاره کردند؛ بنابراین همه ما وظیفه داریم از نظر شرعی، قانونی و اخلاقی برای کاهش جان‌باختگان جاده‌ای و سوانح ترافیکی تلاش کنیم که قطعاً این روش و منش ما رضایت خداوند را در پی دارد.

وی تأکید کرد: کاهش تصادفات و جان‌باختگان جاده‌ای، توسعه نظم و انضباط ترافیکی، ارتقاء فرهنگ ترافیکی و... باید اولویت و محور کاری پلیس راهنمایی و رانندگی باشد و در این عرصه همه ظرفیت‌های خود را به میدان بیاورد.

سردار اشتری با تأکید براینکه کاهش تصادفات و جان‌باختگان جاده‌ای را به جد دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: برای تحقق این مهم، همه توان‌مان را اعم از عِده و عُده، امکانات و تجهیزات و... به میدان آورده‌ایم.

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعیین اولویت‌های مأموریتی نیروی انتظامی، خاطرنشان کرد: ناجا مأموریت‌های خود را بر مبنای اولویت‌ها، پیش می‌برد و در این میان تلاش برای کاهش تصادفات و جان‌باختگان جاده‌ای از برنامه‌های راهبردی و در خط مقدم مأموریت‌هاست.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه باید با برنامه و اثربخش اقدام کنیم، تأکید کرد: لازم است، فرماندهان انتظامی استان‌ها و مسئولان ستادی پلیس راهور با توسل به حرکتی نوین و پرشتاب در راستای کاهش تصادفات و جان‌باختگان جاده‌ای، اقدامات عاجل و اثربخش انجام دهند و در این میان برای همراه‌سازی سایر دستگاه‌ها، سهم آن‌ها را تعیین و مطالبه‌گری کنند.

وی با تأکید بر لزوم تلاش برای ارتقاء فرهنگ ترافیکی در کشور، عنوان کرد: تولید فیلم، انیمیشن، پویانمایی، سریال‌سازی و... در ارتقاء فرهنگ ترافیک می‌تواند کارساز باشد؛ بنابراین شایسته است که معاونت اجتماعی ناجا و پلیس راهنمایی و رانندگی در این حوزه اقدامات ماندگار انجام دهند.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به عزم جدی برای تحقق هوشمندسازی پلیس طی یک برنامه مدون سه ساله، تاکید کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا باید در تحقق هوشمندسازی پیشتاز و پیشگام باشد؛ البته تحقق این مهم در این پلیس آغاز شده و شاهد هستیم که بخشی از مدیریت ترافیکی و ارائه خدمات لازم به کاربران ترافیک از روند هوشمندسازی عبور می‌کند.

وی یادآور شد: روند هوشمندسازی همه پلیس‌های تخصصی را با دقت و جدیت بررسی و دنبال می‌کنیم و در پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا این مهم را با هدف به لبیک به انتظارات حضرت امام خامنه‌ای مبنی بر کاهش جان‌باختگان جاده‌ای و تصادفات، اجرایی و عملیاتی می‌کنیم.

سردار اشتری تلاش برای ارتقاء انگیزه کاری و خدمتی همه نیرو‌های پلیس را مهم دانست و گفت: باید برای ارتقاء انگیزه خدمتی نیرو‌ها برنامه‌های مستمر و مدون داشته باشیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور تاکید کرد: همان‌گونه که به ارتقاء انگیزه خدمتی کارکنان باید بهاء دهیم، آنان را بایستی به دانش روز مجهز کنیم؛ چراکه آموزش نیرو‌ها در حوزه بهره‌وری از تجهیزات به‌روز، مقدمه هوشمندسازی و تحقق پلیس هوشمند است.

سردار اشتری ادامه داد: هوشمندسازی پلیس نیازمند بهره‌وری مناسب و بهینه از همه تجهیزات است و بنده بر استفاده بهینه از سرمایه‌های مادی و معنوی سازمان و حفظ بیت المال تأکید ویژه‌ای دارم.

وی گفت: بنده و هیئت رئیسه ناجا بر مأموریت‌ها اشراف کامل داریم؛ بنابراین در تلاش هستیم ساز و کار‌های لازم را برای سرعت‌بخشی به اجرای مأموریت‌ها و ارائه خدمات مطلوب به مردم فراهم کنیم.

فرمانده ناجا با اشاره به تقویت ناوگان خودرویی پلیس راهنمایی و رانندگی، خاطرنشان کرد: استفاده از پهپاد‌ها برای مدیریت و کنترل ترافیک یک اصل اساسی است و در کنار این‌ها تقویت سرپنجه‌های عملیاتی را نیز از الزامات می‌دانیم.

پیش از سخنان سردار فرمانده نیروی انتظامی، سردار «قاسم رضایی» با تأکید برتعیین سهم سایر دستگاه‌ها در کاهش تصادفات، راهبرد‌هایی را ارائه کردند.

سردار «هادیانفر» رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه کرد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار