به روز شده در: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۷
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب:
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان این‌که راه نابودی اسرائیل و رژیم‌های غاصب، تشکیل امت واحده اسلامی است، گفت: شکل‌گیری این امت، نیازمند معماری جدید است.
کد خبر: ۳۹۷۵۵۵
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶ - 20May 2020

راه نابودی رژیم غاصب اسرائیل، تشکیل امت واحده اسلامی استبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری» در دومین روز کنگره بین‌المللی قدس شریف که به‌صورت زنده از فضای مجازی پخش شد، با بیان اینکه رژیم صهیونیستی مثل ویروس کرونا است که جهان را نابود می‌کند، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی ساختار اصلی و متداول دموکراسی را زیر پا گذاشته است و به هیچ‌یک از معاهدات و قوانین بین‌المللی پایبند نیست.

وی خاطرنشان کرد: در روز قدس دنیای اسلام باید در مقابل این رژیم بایستد و این اتحاد با یک معماری جدید، قابل شکل گرفتن است. برای این کار باید ایدئولوژی اسلامی را مطرح کنیم، بیش از چهار دهه است که در ایران، انقلاب اسلامی صورت گرفته و گام‌هایی برداشته شده است، ولی اگر می‌خواهیم به جامعه اسلامی متحد برسیم باید ایده‌هایی که در ذهن داریم را به مشارکت بگذاریم تا بتوانیم به پیروزی در آینده نزدیک دست پیدا کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ابراز داشت: معماری و ساختار جدید کمک می‌کند که باهم اتحاد داشته باشیم و این همان چیزی است که امام راحل در اوایل شکل‌گیری انقلاب اسلامی آن را از تمام مردم آزادی‌خواه جهان طلب می‌کرد.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری با بیان این‌که راه نابودی اسرائیل و رژیم‌های غاصب، تشکیل امت واحده اسلامی است، گفت: شکل‌گیری این امت، نیازمند معماری جدید است و هرکسی باید در این امت اسلامی واحد، از ایده‌های امام راحل تبعیت کند. تفرقه‌ها را کنار بگذاریم و همه گروه‌ها و اقلیت‌ها باید در کنار هم حرکت کنند و باید با هرگونه اقدامی که به‌عنوان جرم و جنایت در مقابل هر انسانی صورت می‌گیرد، مقابله کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پایان با بیان این‌که فلسطین موضوع مشترک امت اسلامی است، افزود: روز قدس روزی است که تمام مسلمان جهان در آن متحد می‌شوند و تمام جوامع اسلامی باید در مقابل ظلم‌های رژیم ستمگر قدس بایستند.

منبع: فارس

انتهای پیام/ 900

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار