به روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۳
سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشت.
کد خبر: ۳۹۷۹۳۰
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹ - 22May 2020

بازتاب گسترده سخنرانی روز قدس امام خامنه‌ای در رسانه‌های بین‌المللیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، رسانه‌های بین‌المللی امروز (جمعه) سخنرانی حضرت امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس را پوشش دادند.

خبرگزاری رویترز بخشی از سخنان رهبر انقلاب اسلامی که رژیم صهیونیستی را «غده سرطانی» خواندند به‌عنوان تیتر خود انتخاب کرد و نوشت رهبر عالی ایران از فلسطینی‌ها خواست قیام خود علیه اسرائیل را ادامه دهند.

این خبرگزاری نوشت رهبر ایران از اسرائیل به‌عنوان «غده‌ای سرطانی» یاد بگیرد که باید تا زمان آزادسازی فلسطین به مقابله با آن پرداخت.

روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست هم به نقل از رهبر انقلاب اسلامی نوشت: «اسرائیل دوام نخواهد آورد.»

خبرگزاری فرانسه هم نوشت رهبر عالی ایران در نخستین سخنرانی خود به مناسبت روز قدس مبارزه برای آزادسازی فلسطین را «وظیفه اسلامی» توصیف کرد و از دولت‌های غربی و متحدان عربی آن بابت حمایت از اسرائیل انتقاد کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم نوشت رهبر عالی‌قدر ایران روز جمعه اسرائیل را یک «غده سرطانی» توصیف کرد که بدون شک ریشه‌کن و نابود خواهد شد.

شبکه خبری ای‌بی‌سی‌نیوز با پوشش سخنان رهبر انقلاب اسلامی به این مسئله اشاره کرد که سخنان آیت‌الله خامنه‌ای در شرایطی مطرح شد که ایران برگزاری تجمعات به دلیل ویروس کرونا را ممنوع کرده است.

ای‌بی‌سی‌نیوز نوشته رهبر انقلاب اسلامی بار‌ها از عنوان «غده سرطانی» استفاده کرده و از دولت‌های غربی بابت تجهیز این رژیم به سلاح انتقاد کرد.

اسپوتنیک نیز گزارش داد مردم ایران و سراسر جهان در سال‌های گذشته همزمان با روز قدس، راهپیمایی می‌کردند، اما امسال به دلیل شیوع کرونا، این راهپیمایی‌ها لغو شد.

روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل هم در گزارشی با عنوان «رهبر ایران در روز قدس، اسرائیل را ویروسی توصیف کرد که باید از بین برود»، بخش‌هایی از سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی را منتشر کرد.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار