به روز شده در: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس بوشهر عنوان کرد؛
سرهنگ «علیرضا غریبی» با بیان اینکه دشمنان با هجمه‌های خود می‌خواهند بگویند که «ما نمی‌توانیم»، گفت: فتح خرمشهر تحقق شعار «ما می‌توانیم» بود.
کد خبر: ۳۹۸۱۷۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹ - 23May 2020

فتح خرمشهر نشان داد که ما می توانیم

سرهنگ «علیرضا غریبی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس در بوشهر، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و حماسه سوم خرداد اظهار داشت: شهدا خون دادند تا ما ریشه‌دارتر شویم.

وی با بیان اینکه ما معتقد هستیم که شهدا زنده هستند و دعاهای آنها قرب و منزلت بیشتری دارد، گفت: ما نیازمند آن هستیم که بدانیم تقدس دفاع از کجا نشأت گرفته است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر با بیان اینکه در طول تاریخ ادیان مختلف اعتقاد دارند که هر چیزی که رنگ و بوی الهی بگیرد مقدس می شود، افزود: جهاد یکی از دستورات خداوند است و دفاع کردن از اسلام به همین جهت مقدس است.

غریبی ضمن بیان اینکه شهدای ما در راهی قدم برداشتند که متصل به خود خداوند بود، خاطرنشان کرد: دفاع مقدس به جهت اینکه برگرفته از مکتب عاشورا بود، مقدس شد.

وی به ترورهای شخصیت های مهم کشور در بعد از انقلاب اشاره کرد و گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان با توطئه ها و دسیسه های گوناگون درصدد از بین بردن مکتب اصیل اسلام بودند.

غریبی به تصرف خرمشهر در اویل جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: مردم در آن برهه زمانی برای دفاع از ارزش ها و آرمان های اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به‌پا خاستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر با بیان اینکه وجود یک رهبر امت و نیروی قوی در سوم خرداد سال 1361 باعث آزادسازی خرمشهر شد، تصریح کرد: این حماسه یک اتفاق خجسته و میمون بود و آموزه های حماسه سوم خرداد در دو بعد نظامی و معنوی جلوه گر شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر با اشاره به اینکه 19 هزار نفر از نیروهای رژیم بعث در  عملیات فتح خرمشهر به اسارت گرفته شدند، تصریح کرد: رزمندگان جبهه اسلام با اعتقاد و ایمان می جنگیدند.

غریبی ایمان به خدا و پیام حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند «حزب خدا پیروز است» را از درس های دفاع مقدس و عملیات بیت المقدس دانست و افزود: امروز هجمه های مختلفی علیه نظام اسلامی صورت می گیرد و دشمنان در این چند دهه تلاش کردند که کشور ایران را ضعیف جلوه دهند. 

وی با اشاره به شعار چهلمین سالگرد دفاع مقدس و با بیان اینکه آنها با هجمه های خود می خواهند بگویند که «ما نمی توانیم» گفت: اما ما قوی هستیم و فتح خرمشهر نشان داد که «ما می توانیم».

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها