به روز شده در: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
فرمانده انتظامی استان کرمان:
فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: دشمن برای زیر سوال بردن اقتدار نظام اسلامی و نیروی انتظامی از فضای مجازی بهره می‌گیرد.
کد خبر: ۳۹۸۵۲۳
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۲ - 26May 2020

به گزارش دفاع‌پرس از کرمان، سردار «عبدالرضا ناظری» در بازدید از نمایشگاه «میثاق سراج»، فعالیت‌های سازمان فضای مجازی سراج استان کرمان را نمونه‌ای از یک کار جهادی و انقلابی دانست و اظهار داشت: آن‌چه در سازمان سراج کرمان انجام شده، گویای استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای فرهنگ‌سازی و توانمندسازی در بحث سواد رسانه است که می‌تواند برای پلیس در مباحث هشدار و اطلاع‌رسانی مورد استفاده قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ورود به فضای مجازی ظرافت‌های خاص خود را دارد که می‌تواند در اثربخشی تولیدات موثر باشد.

سردار ناظری افزود: دشمن برای زیر سوال بردن اقتدار نظام اسلامی و نیروی انتظامی از فضای مجازی بهره می‌گیرد و ما نیز باید به فرموده رهبری به این فضا ورود کنیم و اقتدار خود را به تصویر بکشیم.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به مقوله‌ی مهم امنیت در کشور، اظهار داشت: امنیت یک مقوله‌ی شکننده و آسیب‌پذیر است که با تلاش نیروهای خادم ملت و هزینه‌های سنگین انسانی، حاصل شده و دشمن به دنبال تضعیف آن است.

سردار ناظری تصریح کرد: دشمنان نظام اسلامی طی 40 سال انقلاب در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی ضرباتی به کشور و نظام وارد کرده‌ لیکن در بحث امنیت الحمدلله موفق نبوده‌اند.

وی امنیت موجود در کشور را حاصل خون شهدا دانست و تاکید کرد: در صورت غفلت، تلاش و مجاهدت 40 ساله‌ی نیروهای انتظامی و امنیتی زیر سوال می‌رود.

سردار ناظری با اذعان به این که بسیاری از معضلات را در فضای مجازی می‌توان مدیریت کرد، افزود: ناجا به سمت هوشمندسازی می‌رود و ما می‌توانیم در مباحث مختلف از جمله ترافیک، تصادفات و ... با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و مجموعه‌ی توانمندی مانند سراج، فرهنگ‌سازی کنیم و این یک ضرورت است.

وی گفت: ما به دنبال پیشگیری قبل از وقوع جرم هستیم و رساندن به‌موقع پیام‌ها به جامعه‌ی هدف، بسیار مهم است و فضای مجازی با ابزار هنری و رسانه‌ای می‌تواند به عنوان بازوی این نیرو عمل کند.

در ابتدای این بازدید «رحمان جلالی» مسئول سازمان سراج استان کرمان نیز گفت: در این نمایشگاه عملکرد سازمان در شش محور ساختار، رصد، آموزش و سازماندهی، تولید محتوا، عملیات و سواد فضای مجازی و رسانه ارائه شده است.

جلالی ضمن تشریح اهداف و عملکرد این سازمان در استان کرمان، افزود: سازمان سراج در کرمان علاوه بر ظرفیت‌های ملی توانسته است مجموعه‌ای از اقدامات از قبیل همایش‌ها، رصد فضای مجازی، تولیدات محتوایی، طراحی دوره‌های آموزشی، عملیات در فضای مجازی، راه اندازی مجتمع آموزشی فرهیختگان سراج و تشکیل قرارگاه سواد فضای مجازی را دنبال کند.

به جهت رعایت فاصله اجتماعی در ایام شیوع بیماری کرونا، نمایشگاه توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و عملکرد سازمان فضای مجازی سراج کرمان در روزهای مختلف و با حضور تعداد محدودی از مسئولین، فعالین فرهنگی و رسانه‌ای ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار