به روز شده در: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۳
رئیس کمیته امداد در گفت‌وگو با دفاع‌پرس خبر داد؛
سید مرتضی بختیاری گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال گذشته، از ۱۰ هزار فرصت شغلی آسیب‌دیده از سیل حمایت شد.
کد خبر: ۳۹۹۲۵۳
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۳ - 02June 2020

حمایت از ۱۰ هزار فرصت شغلی آسیب دیده در سال ۹۸«سید مرتضی بختیاری» رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی دفاع‎پرس، با اشاره به ایجاد ۱۷۵ هزار فرصت شغلی در سال ۱۳۹۸ اظهار داشت: از این تعداد، ۱۵۷ هزار و ۸۸۸ مورد از طریق اجرای طرح‎های اشتغال‌زایی و ۱۷هزار و ۹۲۳ مورد کاریابی از طریق پرداخت حق‌الزحمه کاریابی، بیمه سهم کارفرما و تعامل با کارفرمایان بوده است.

وی ادامه داد: میانگین سرمایه‌گذاری انجام شده برای تولید مشاغل مددجویان ۳۰ میلیون تومان بوده که در قالب چهار میلیارد و ۷۱۴ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی به خانواده‌های تحت حمایت پرداخت شده است؛ همچنین درآمد کل طرح‌های اشتغال جاری تحت نظارت کمیته امداد هشت میلیارد و ۳۲۵ میلیون تومان بوده است.

بختیاری گفت: در سال ۱۳۹۸ به ۱۵۷ هزار نفر از مددجویان مستعد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در قالب آموزش‌های کارآفرینی، فنی، مهارتی و پایدارسازی داده شده است.

رئیس کمیته امداد با اشاره به تأسیس صندوق ضمانت تسهیلات اشتغال مددجویان در کمیته امداد گفت: در این راستا حساب ضمانت مددجویان با ۳۵ میلیارد تومان اعتبار در صندوق امداد ولایت تشکیل شده است که می‌تواند تا ۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات مددجویان را ضمانت کند.

وی اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال ۱۳۹۸، به ۱۰ هزار شغل آسیب‌دیده ناشی از سیل کمک کرد.

بختیاری با بیان اینکه یکی از برنامه‌های کمیته امداد ایجاد مراکز نیکوکاری کارآفرینی برای مددجویان بوده است، گفت: نخستین مرکز نیکوکاری کارآفرینی کشور در پارک علم و فناوری قزوین راه‌اندازی شده است و در آینده در تمام پارک‌های علم و فناوری کشور مراکز نیکوکاری کارآفرینی ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار