به روز شده در: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
اطلاعیه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء؛
قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این قرارگاه صرفاً پیمانکار احداث فاز‌های سه‌گانه پالایشگاه ستاره خلیج فارس است و تولید و عرضه بنزین این پالایشگاه زیر نظر وزارت نفت صورت می‌گیرد.
کد خبر: ۳۹۹۴۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰ - 02June 2020

قرارگاه خاتم فقط پیمانکار احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس است‌به گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص)، با توجه به اشتباه صورت گرفته از سوی یکی از رسانه‌ها در درج صحبت‌های فرمانده قرارگاه خاتم در خصوص پروژه‌های مشارکتی این مجموعه با دولت، توضیحاتی از سوی روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) صادر شد.

پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس گرچه در جریان تحریم‌های همه‌جانبه استکبار، توسط تلاشگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) احداث شده است، اما عرضه بنزین تولیدی این پالایشگاه زیر نظر مجموعه وزارت نفت صورت می‌گیرد.

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) قرارگاه خاتم صرفاً پیمانکار احداث فاز‌های سه‌گانه پالایشگاه ستاره خلیج فارس است و تولید و عرضه بنزین این پالایشگاه زیر نظر وزارت نفت صورت می‌پذیرد.

مجموع تولید روزانه بنزین در کشور حدود ۱۰۵ میلیون لیتر است که این پالایشگاه توانسته است با تولید روزانه حدود ۴۰ میلیون لیتر بنزین، علاوه بر ایجاد خودکفایی در تولید این محصول استراتژیک، کشور را به صادرکننده بنزین تبدیل کند.

یکی از پروژه‌های دیگری که قرارگاه خاتم به‌عنوان سرمایه‌گذار به آن ورود کرده است، پالایشگاه آناهیتای کرمانشاه است که رسانه‌ها به اشتباه آن را فاز بعدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس عنوان کرده‌اند و این در حالی است که این دو پالایشگاه هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند و بهره‌بردار نهایی همه آن‌ها وزارت نفت است.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها