به روز شده در: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
القدس العربی متنشر کرد؛
روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی با انتشار گزارشی به اوضاع داخلی کنونی آمریکا در سایه تهدیدات نظامی رئیس‌جمهور این کشور علیه معترضان پرداخت.
کد خبر: ۳۹۹۴۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰ - 02June 2020

شعله‌ور شدن «بهار آمریکایی» با کشتن «بوعزیزی آمریکا»به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، روزنامه القدس العربی با انتشار گزارشی نوشت: نیرو‌های پلیس آمریکا از سگ‌های خود برای تحت پیگرد قرار دادن معترضان استفاده کرده و با استفاده از خودرو‌های خود تلاش می‌کنند آن‌ها را زیر بگیرند؛ ترامپ، معترضان را خائن و تروریست توصیف می‌کند؛ این تصاویر متعلق به یک کشور عربی نیست، بلکه امروز آمریکا شاهد آن است.

در ادامه این گزارش آمده است: امروزه جورج فلوید که شعله این اعتراضات را برافروخت، در جهان عرب به اسم «بوعزیزی آمریکا» که شعله اعتراضات در جهان عرب را برافروخت شناخته می‌شود؛ نیرو‌های پلیس آمریکا علیه معترضان دست به اعمال خشونت زده و برخی نیز با سوء استفاده از این فضا اقدام به غارت مغازه‌ها کرده‌اند.

در این گزارش نوشته شده است: ترامپ دستور سرکوب معترضان داده و با پیش گرفتن روش رژیم‌های مستبد در جهان عرب، معترضان را تروریست خوانده و با سگ‌های پلیس آن‌ها را تهدید می‌کند.

در همین خصوص «خدیجه بن قنه» یکی از فعالان رسانه‌ای عرب نوشت: بوعزیزی آمریکا شعله بهار آمریکایی را برافروخت.

«احمد منصور» فعال رسانه‌ای مصری در شبکه الجزیره با انتشار یک فایل ویدئویی از حمله خودروی پلیس به معترضان آمریکایی نوشت: این تصاویر پیش از این در انقلاب ۲۵ ژانویه در مصر رخ داده است؛ ترامپ نخستین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا است که حاکمان ایالت‌ها را تهدید به استفاده از نیروی نظامی علیه معترضان می‌کند؛ به نظر می‌رسد آمریکا بر سر یک ۲ راهی قرار گرفته است؛ آیا ممکن است ترامپ تهدید خود را عملی کند؟

بسیاری از فعالان عرب نیز اقدامات ترامپ را با «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر مقایسه کردند.

انتهای پیام/ ۴۲۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار