به روز شده در: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۹
سردار کریمی اعلام کرد
جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: افراد غایب بدون نگرانی اقدام به ثبت نام کنند چرا که دریافت اطلاعات این افراد در راستای تعیین مبلغ جریمه براساس تعداد متقاضیان، متاهلان و کسانی که دارای فرزند هستند، می باشد.
کد خبر: ۴۰۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۳۰ - 04February 2015

ثبت درخواست مشمولان غایب برای تعیین میزان جریمه است نه شناسایی آنها

به گزارش گروه اجتماعی " دفاع پرس "، سردار ابراهیم کریمی در تشریح جزئیات جریمه مشمولان غایب گفت: قطعا افراد باید در جریان میزان جریمه قرار بگیرند اما اگر ثبت نام افراد موکول به تعیین مبلغ شود، زمان طولانی خواهد شد بنابراین به منظور بررسی شرایط و سرعت دادن به کار، ثبت نام را از تاریخ 15 بهمن ماه آغاز کرده ایم.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، افزود: اگر فرد غایب بعد از اعلام مبلغ جریمه، توانایی پرداخت را نداشته باشد می تواند پس از ثبت نام از پرداخت جریمه انصراف داده و به سربازی برود.

وی یادآور شد: عدم ثبت نام برای پرداخت جریمه به معنی درخواست اعزام به خدمت سربازی است و اگر افراد از این فرصت برای تعیین تکلیف استفاده نکنند، همچنان محدودیت و محرومیت اجتماعی برای آنان وجود دارد و این محدودیتها نیز از سال 94  بیشتر خواهد شد.

به گفته کریمی، راه اندازی سامانه یکپارچه سازی، منجر شده تا ارتباط سازمان وظیفه عمومی ناجا با دیگر سازمان ها بیشتر شود و از این طریق محرومیت های اجتماعی برای مشمولان غایب افزایش یابد ضمن آنکه هدف از این کار تعیین تکلیف غایبان است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه، مشمولان غایب حدود یک و نیم میلیون نفر هستند، تصریح کرد: مشمولان غایب که با احتساب سال 94 ، 8 سال و یا بیشتر غیبت داشته باشند، مشمول طرح پرداخت جریمه می شوند. بنابراین افرادی که 7 سال غیبت دارند و تا پایان سال 94، غیبت آنها به 8 سال می رسد، می بایست ظرف مدت یک ماه، به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) مراجعه و نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

وی در خصوص مشمولان غایبی که در خارج از کشور هستند، گفت: این افراد باید مدارک خود را به کنسولگری یا سفارتخانه ایران در کشوری که در آن زندگی می کنند، ارائه دهند که این اطلاعات برای ما ارسال خواهد شد و یا از طریق بستگان درجه یک یا وکلای خود اقدام کنند.

کریمی یادآور شد: افراد غایب بدون نگرانی اقدام به ثبت نام کنند چرا که دریافت اطلاعات این افراد در راستای تعیین مبلغ جریمه براساس تعداد افرادی است که تمایل به پرداخت آن دارند و همچنین متاهلان و کسانی که دارای فرزند هستند، می باشد.

وی ادامه داد: غایبانی که اقدام به ثبت نام کنند، مدارک شان توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا بررسی می شود و چه بسا افرادی که مقررات دیگری شامل حالشان می شده اما به خاطر ترس از غیبت به ما مراجعه نکرده اند، شناسایی شوند. به عنوان مثال، فردی که فرزند معلول دارد می توانسته از معافیت استفاده کند اما به دلیل غیبت مراجعه نکرده اما ما بعد از بررسی مدارک دریافتیم که وی شرایط معافیت را دارد.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا، تصریح کرد: مشمولان فراری نیز که بیش از 8 سال از مدت فرارشان گذشته باشد، در شمول این مقررات قرار می گیرند.

سردار کریمی همچنین اعلام کرد: کسانی که قصد پرداخت جریمه را ندارند می توانند تا بهمن ماه خود را برای اعزام به خدمت معرفی و از بخشش اضافه خدمت استفاده کنند. مدت سربازی این افراد نیز 21 یک ماه می باشد.

وی گفت: مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست تعیین تکلیف مشمولان غایب، عبارت است از اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی مشمول، اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی و اصل و کپی شناسنامه همسر و فرزندان خود، درصورتی که متاهل بوده و دارای فرزند باشند این مشمولان می بایست به هنگام مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی برای ثبت درخواست خود، مدارک فوق را به همراه داشته باشند .

سردار کریمی در پایان تصریح کرد: هرگونه اطلاعات جدید در این خصوص و یا اطلاع رسانی در خصوص نقص مدارک افراد، از طریق پیام کوتاه به آنها اعلام خواهد شد و همچنین این افراد می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت وظیفه عمومی به نشانیwww.vazifeh.police.ir مراجعه کنند و در جریان آخرین اخبار مربوط به تعیین تکلیف مشمولان غایب قرار گیرند .

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها