به روز شده در: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰
فرمانده نیروی زمینی سپاه خبر داد؛
سردار پاکپور با اشاره به آغاز مرحله نهایی رزمایش «اقتدار شهدای کرد مسلمان» نیروی زمینی سپاه در منطقه عمومی کردستان، از هدف قرار دادن عقبه‌ها و مقر‌های تروریست‌ها در نقاط پیرامونی رزمایش خبر داد و گفت: پاکسازی منطقه از لوث تروریست‌ها را با قدرت ادامه خواهیم داد.
کد خبر: ۴۰۲۵۹۰
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰ - 23June 2020

آغاز مرحله نهایی رزمایش «اقتدار شهدای کرد مسلمان»به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ پاسدار «محمد پاکپور» فرمانده نیروی زمینی سپاه از آغاز مرحله نهایی رزمایش «اقتدار شهدای کرد مسلمان» نیروی زمینی سپاه در منطقه عمومی کردستان از صبح امروز (سه‌شنبه) خبر داد و اظهار داشت: منطقه رزمایش اقتدار شهدای کرد مسلمان از دهانه منطقه شیلر در مرز عراق تا ارتفاعات خشن چهل‌چشمه ادامه دارد و ابعاد بسیاری وسیعی از منطقه که بیشتر آن از مرز شمال شرق عراق است، را در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به ترکیب یگان‌های شرکت‌کننده در این رزمایش، گفت: یگان‌های بومی منطقه، لشکر ۲۲ سپاه بیت‌المقدس، سپاه بیت‌المقدس، برخی از یگان‌های سپاه‌های شهرستانی مانند سپاه مریوان، دیواندره و یگان‌های تخصصی نیروی زمینی شامل پهپاد، هوانیروز و برخی از یگان‌های مکانیزه همچون تیپ امام زمان (عج) و یگان ویژه صابرین، در این رزمایش شرکت دارند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با تشریح اهداف تعیین شده در برگزاری این رزمایش نیز عنوان کرد: رزمایش اقتدار شهدای کرد مسلمان ازجمله رزمایش‌های سالانه نیروی زمینی سپاه در شمال غرب، غرب و جنوب شرق کشور است که در منطقه عمومی کردستان در حال برگزاری است.

سردار پاکپور ارزیابی توانایی فرماندهان تاکتیکی، ارتقای هماهنگی‌های یگانی و نیز عملیاتی ساختن آموزش‌ها را ازجمله اهداف برگزاری این رزمایش توصیف و تصریح کرد: اقدامات یگان‌های هوانیروز، پهپاد، زرهی و انسانی مستلزم برقراری هماهنگی‌های خاصی است که در رزمایش‌ها ایراد‌های احتمالی را برطرف می‌کنیم تا در میدان عمل ضعف و مشکلی در عملیات وجود نداشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری رزمایش اقتدار شهدای کرد مسلمان در منطقه کردستان، گفت: منطقه این رزمایش متصل به مرز اقلیم شمال عراق است و ممکن است برخی تروریست‌ها از این جغرافیا استفاده و در این منطقه حضور پیدا کنند که یکی از مهمترین اهداف این رزمایش، پاکسازی این مناطق از لوث تروریست‌هاست.

فرمانده نیروی زمینی سپاه از هدف قرار دادن عقبه‌ها و مقر‌های تروریست‌ها در نقاط پیرامونی رزمایش خبر داد و گفت: در سال‌های قبل نیز این عملیات‌ها با هدف پاک‌سازی منطقه از لوث تروریست‌ها و اشرار صورت می‌گرفت و در واقع ضد انقلاب و حامیان آن‌ها دریافته‌اند که ما در موضوع امنیت کشور و ملت ایران با کسی تعارف نداریم.

سردار پاکپور با تأکید بر اینکه هر نقطه‌ای که تروریست‌ها در آنجا حضور، سازماندهی و استقرار داشته باشند را مورد حمله قرار خواهیم داد، افزود: در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ نیز مرکز تروریست‌ها در کوه سنجق و مقر‌هایی در حاشیه مرزی با اقلیم عراق مورد حملات موشکی، پهپادی و توپخانه‌ای نیروی زمینی سپاه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پاکسازی منطقه از لوث تروریست‌ها را با قدرت ادامه خواهیم داد، گفت: در سال جاری نیز هر حرکتی که از سوی تروریست‌ها انجام پذیرد را با قاطعیت پاسخ خواهیم داد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه همچنین تأکید کرد: مسئولان اقلیم شمال عراق و مسئولین دولت دوست و برادر عراق باید بر مرز‌های خود سیطره و اشراف بیشتری و نسبت به از بین بردن زمینه‌های سوء استفاده گروهک‌های تروریستی از این مناطق اقدام کنند.

سردار پاکپور در پایان گفت: به مردم عزیز و عشایر شمال عراق نیز توصیه می‌کنیم که عناصر گروهک‌های تروریستی را از پیرامون خود طرد کنند و در صورتی که توان این اقدام را نداشتند از آن‌ها فاصله بگیرند؛ زیرا هر قرارگاه و پایگاهی مربوط به تروریست‌ها در کانون اهداف ما قرار دارد.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها