به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۰
مادر شهید «علی جمشیدی»؛
«محترم کاویان‌پور» با بیان اینکه فرزند شهیدم را به حضرت زینب (س) و رهبر معظم انقلاب هدیه کردم، گفت: آرزوی بازگشت پیکر مطهر شهیدم را نداشتم  چرا که برای رضای خدا رفت و هرچه خدا بخواهد همان است.
کد خبر: ۴۰۳۲۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۲ - 27June 2020

فرزندم را به حضرت زینب (س) هدیه کردم / آرزوی بازگشت شهیدم را نداشتمبه گزارش دفاع‌پرس از ساری به نقل از روابط عمومی سپاه کربلای مازندران، سرهنگ «سیاوش مسلمی» فرمانده سپاه کربلای مازندران به همراه سردار «حمیدرضا رستمیان» فرمانده سابق لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا بعدازظهر امروز با حضور در منزل پدر شهید مدافع حرم علی جمشیدی در شهرستان نور، خبر بازگشت پیکر مطهر این شهید را به خانواده معزز وی اطلاع دادند.

«محترم کاویان‌پور» مادر شهید مدافع حرم علی جمشیدی در این دیدار با قدردانی از حضور فرمانده سپاه کربلا و با اشاره به خصوصیت اخلاقی شهید گفت: فرزند شهیدم فی سبیل الله کار می‌کرد و هیچ وقت دوست نداشت کسی از اعضای خانواده اش بداند او چه کاری در بسیج انجام می‌دهد.

این مادر شهید مدافع حرم با بیان اینکه علی آقا بسیجی فعال بود، افزود: همیشه شهید را در حال فعالیت می‌دیدم، تابستان‌ها به مناطق محروم اعزام می‌شد و در مناطق سیستان و بلوچستان مشغول خدمت به مردم محروم بود و چند روز قبل از سال نو برای خادمی زائران شهدا به شلمچه و طلائیه سفر می‌کرد.

کاویان‌پور با بیان اینکه شهید برای رضای خدا و فی سبیل الله به مردم خدمت می‌کرد، خاطرنشان کرد: ما علی آقا را کمتر در خانه می‌دیدم و هرجا هم که برای بسیج کار می‌کرد بدون مزد و منت بود و هیچ ریاکاری در کار نداشت.

مادر شهید مدافع حرم علی جمشیدی افزود: در هر میدانی که مورد نیاز بسیج بود، شهید فعالیت می‌کرد. یک زمانی در دانشگاه مشغول فعالیت بسیج بود بعد از آن در بسیج دانش آموزی مشغول فعالیت شد. در بسیج هیچ حقوق را دریافت نمی‌کرد حتی درآمدش را هم برای دانش آموزان بسیجی هزینه می‌کرد و می‌گفت چون دانش آموزان از راه دور به سپاه می‌آیند برای آنها خرج می‌کرد.

این مادر شهید مدافع حرم که پیکر فرزند شهیدش بعد از چهار سال چشم انتظاری به آغوش خانواده برگشت، خطاب به فرمانده سپاه کربلا گفت: پرچم شهدا را بالا نگه دارید و دست جوانان این کشور را بگیرید و آنها را برای اسلام تربیت کنید. نگذارید دشمن جوانان را جذب کند.

مادر شهید مدافع حرم علی جمشیدی با بیان اینکه فرزند شهیدم را به حضرت زینب (س) و رهبر معظم انقلاب هدیه کردم، ادامه داد: علی آقا دو سال تلاش کرد تا به سوریه اعزام شود، به علی آقا می‌گفتند بسیجی‌ها را اعزام نمی‌کنند و هرجا می‌رفت، اسمش را خط می‌زدند. حتی به تیپ فاطمیون هم رفت تا جذب تیپ شده و برای سوریه اعزام شود.

این مادر شهید با بیان اینکه شهید به هردری زد تا مدافع حرم اهل بیت (ع) شود، گفت: پیاده روی اربعین می‌رفت و عکس مقام معظم رهبری را چاپ می‌کرد و با خودش همراه داشت و بین همه مردم  پخش می‌کرد.

مادر شهید مدافع حرم علی جمشیدی با اشاره به اینکه آرزوی برگشت پیکر مطهر شهیدم را نداشتم  چرا که برای رضای خدا رفت و هرچه خدا بخواهد همان است، در پایان متذکر شد: خدا به همه جوانان سلامتی و توفیق کار در راه دین و اسلام را بدهد.

گفتنی است: شهید مدافع حرم علی جمشیدی یکی از 13 شهید مدافع حرم خان طومان، در اردیبهشت سال 95  در کربلای خان‌طومان به قافله اصحاب آخر الزمانی سیدالشهدا (ع) پیوست و پیکر مطهرش بعد از چهار سال به آغوش وطن بازگشت.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها