به روز شده در: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۷
با ورود پیکر شهید «نسیم افغانی» شهید افغانستانی تازه تفحص‌شده دوران دفاع مقدس به مشهد مقدس، خانواده شهدای فاطمیون از وی استقبال کردند.
کد خبر: ۴۰۳۴۴۹
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱ - 29June 2020

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، پیکر شهید افغانستانی دوران دفاع مقدس «نسیم افغانی» در بدو ورود به مشهد مقدس مورد استقبال خانواده شهدا و ایثارگران قرار گرفت.

دقایقی پیش خانواده شهدا و ایثارگران لشکر فاطمیون به همراه تعدادی از مسوولین و مقامات نظامی در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد به استقبال پیکر این شهید آمدند تا وی را به سمت حرم مطهر امام رضا (ع) بدرقه کنند. بنا به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار است پیکر این شهید در حرم مطهر امام رضا (ع) به خاک سپرده شود.

استقبال خانواده شهدای افغانستانی از میهمان تازه حرم امام رضا (ع)+ تصاویر

این شهید چندی پیش در جریان تفحص کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیرو‌های مسلح در منطقه عملیاتی والفجر ۱ کشف و شناسایی شد. پس از درخواست کمیته برای یافتن اطلاعاتی از خانواده وی مشخص شد خانواده شهید در جریان بمباران شوروی در کشور افغانستان به شهادت رسیده‌اند از این رو رهبر معظم انقلاب اسلامی دستور داد تا پیکر شهید در حرم مطهر امام رضا (ع) به خاک سپرده شود.

استقبال خانواده شهدای افغانستانی از میهمان تازه حرم امام رضا (ع)+ تصاویر

بسیجی شهید «نسیم افغانی» فرزند «میرزامحمد» متولد سال ۱۳۳۰ شمسی در هزاره افغانستان، دارای پلاک هویت به شماره CJ ۵۱۹۳۹۶ جمعی گردان «سیف‌الله» گروهان سوم از تیپ جوادالائمه (ع) لشکر ۵ نصر بود که فرماندهی این گردان را شهید «جواد آخوندی» بر عهده داشته است. رسته این مجاهد افغانستانی دفاع مقدس آرپی‌جی‌زن بوده است.

استقبال خانواده شهدای افغانستانی از میهمان تازه حرم امام رضا (ع)+ تصاویر

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها