به روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۸
در دیدار سفیر آمریکا با وزیر خارجه لبنان مطرح شد؛
سفیر آمریکا که توسط وزیر خارجه لبنان احضار شده بود، امروز پس از حضور در وزارت خارجه این کشور گفت: زمانی که دولت لبنان گام‌های اصلاحی را اتخاذ کند، کشور من آماده حمایت از لبنان است.
کد خبر: ۴۰۳۵۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴ - 29June 2020

حضور سفیر آمریکا در وزارت خارجه لبنان در پی احضار ویبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «دوروتی شیا» سفیر آمریکا در لبنان پس از فراخوانده شدن توسط وزیر خارجه لبنان، در مقر وزارت خارجه این کشور حضور یافت.

وی پس از آن توسط «ناصیف حتی» وزیر خارجه لبنان فراخوانده شد که در گفت‌وگو با شبکه سعودی «الحدث» اتهاماتی علیه حزب‌الله مطرح کرد و در پی آن قاضی «محمد مازح» حکم ممنوعیت وی برای مصاحبه با رسانه‌های لبنان را صادر کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان «ان ان ای»، در این دیدار به شکلی صریح تحولات فعلی در داخل لبنان مورد بحث قرار گرفت و ناصیف حتی تأکید کرد: آزادی رسانه و حق آزادی بیان، دو حق مقدس هستند.

بنا به این گزارش، دو طرف در ادامه به روابط دو جانبه پرداختند و بر «اهمیت همکاری میان دو دولت در تمامی زمینه‌ها در راستای حمایت از لبنان برای خروج از بحران اقتصادی کنونی» تأکید کردند.

دوروتی شیا در این خصوص گفت: دیدارم با وزیر، خوب بود و زمانی که دولت لبنان گام‌های اصلاحی را اتخاذ کند، کشور من آماده حمایت از لبنان است. با وزیر توافق کردم که تصمیم تأسف‌باری که در راستای منحرف کردن نگاه‌ها از بحران اقتصادی لبنان گرفته شد (صدور حکم قضایی) فراموش کنم.

در هنگام حضور سفیر آمریکا در وزارت خارجه لبنان تعدادی از معترضان لبنانی در برابر مقر وزارت خارجه دست به تظاهرات زدند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار