به روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد؛
«سعید اوحدی» در دیدار با جمعی از دختران شهدا بر لزوم استفاده از ظرفیت علمی فرزندان شهدا تاکید کرد.
کد خبر: ۴۰۳۷۲۳
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳ - 30June 2020

دیدار رییس بنیاد شهید با جمعی از دختران شهدابه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، سعید اوحدی امروز (سه‌شنبه) به مناسبت دهه کرامت و روز دختران در دیدار با جمعی از دختران فرهیخته شهدا، با اشاره به جایگاه زنان نزد خداوند متعال، اهل بیت (ع) و دین اسلام اظهار داشت: نقش زنان در تعالی و عظمت اسلام و دستیابی به اهداف والای پیامبر گرامی اسلام بی‌بدیل و غیرقابل انکار است؛ حضرت خدیجه (س)، حضرت زهرا (س)، حضرت زینب (س) و دیگر زنان نامدار تاریخ اگر نبودند اهداف والای اسلام و اهل بیت (ع) محقق نمی‌شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با یادآوری خاطرات دوران اسارت افزود: همه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به ویژه خانواده شهدای مدافع حرم، زینبیون و فاطمیون بسیار مظلوم هستند، بنابراین بر عهده گرفتن مسئولیت و تعهد سازمانی مانند بنیاد شهید و امور ایثارگران بسیار دشوار است، خداوند در قرآن کریم با این مضمون می‌فرمایند: «به مال یتیم نزدیک نشوید مگر اینکه به بهترین شکل پاسخگو باشید». بنابراین این جایگاه بسیار باعظمت بوده و باید در مقابل آن امانت‌دار خوبی باشیم.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) فرمودند که خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران چشم و چراغ این ملت هستند، رهبر معظم انقلاب نیز بیان داشتند که اگر به دنبال حفظ نظام هستید وصیت‌نامه شهدا را مطالعه و ترویج کنید، رئیس جمهوری نیز بارها تأکید کرد که هر چه نظام جمهوری اسلامی ایران دارد مرهون خون شهدا است و این اعتقادات پایه نظام اسلامی قرار گرفته است.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: باید تشکل‌های ایثارگری را به عنوان یکی از ضرورت‌ها تقویت کرد و در این راستا بنیاد دست نیاز به سمت فرزندان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران دراز می‌کند، قطعاً این تشکل‌ها به دلیل معنویت شهدا، جانبازان و آزادگان قوی‌تر و ماناتر از تشکل‌های دیگر هستند و فرزندان شهدا در این تشکل‌ها می‌توانند سبک زندگی و فرهنگ ایثار و شهادت را بیش از پیش در جامعه گسترش دهند.

وی تأکید کرد: ظرفیت علمی فرزندان شهدا در جامعه امروز بسیار بالا است و باید از آن استفاده کرد به ویژه اینکه جمهوری اسلامی ایران در هیچ دوره‌ای مانند امروز شرایط سخت تحریم اقتصادی و فرهنگی را تجربه نکرده است ولی فرزندان شهدا شرایط و فراز و نشیب‌های زیادی را در زندگی خود گذرانده‌اند و کوله باری از تجربه هستند و می‌توانند در تمامی امور به ویژه انتقال تجربیات به فرزندان شهدای مدافع حرم اثرگذار باشند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و عزت فرزندان شهدا و ایثارگران، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های آنها متمرکز شود قطعاً جامعه نیز ارزشی والا برای این قشر بیش از پیش قائل خواهد شد، فرزندان شهدا و ایثارگران باید در جامعه جریان ساز بوده و خیرین را به سمت اقدامات مؤثر هدایت کنند.

اوحدی در پایان سخنان خود با اشاره به تعاملات مناسب بنیاد با سازمان صدا و سیما گفت: فضا در این سازمان برای حضور فرزندان شهدا و ایثارگران مهیا است تا از این طریق این عزیزان بتوانند در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شبکه‌های مختلف به عنوان یک الگو سبک زندگی شهدا را تبلیغ کنند.

در ادامه این نشست نرگس جلیلی مشاور در امور بانوان شاهد و ایثارگر گزارشی از عملکرد این حوزه ارائه کرد و دختران شاهد حاضر، پس از معرفی به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود پرداختند و در پایان توسط رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از آنها تقدیر شد.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار