به روز شده در: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
«فیصل بن فرحان» مدعی شد: ایران پروژه‌ای منطقه‌ای و خطرناک برای سیطره دارد که از طریق شبه‌نظامیان فرقه‌گرا و جنگ‌های داخلی، اجرایی می‌شود.
کد خبر: ۴۰۳۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲ - 30June 2020

وزیر خارجه سعودی: ایران پروژه‌ای منطقه‌ای و خطرناک برای سیطره دارد!به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس،‌ «فیصل بن فرحان» وزیرخارجه سعودی، امروز (سه‌شنبه) مدعی شد که ایران خطری بزرگ علیه آینده سوریه و هویت این کشور است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه «الحدث»،‌ وزیرخارجه سعودی در ارتباط با سوریه اظهار داشت: حل و فصل بحران سوریه طبق قطعنامه ۲۲۵۴ و روند ژنو یک خواهد بود.

وزیر خارجه رژیم سعودی در ادامه مدعی شد که عربستان سعودی از تلا‌ش‌های سازمان ملل متحد در راستای متوقف‌ کردن فاجعه سوریه و از سرگیری عمل کمیته قانون اساسی حمایت خواهد کرد.

«فیصل بن فرحان» که کشورش دلارهای نفتی فراوانی را خرج برخی گروه‌های شکست‌خورده تکفیری در سوریه کرده است، همچنین بار دیگر مدعی شد: ایران پروژه‌ای منطقه‌ای و خطرناک برای سیطره دارد که از طریق شبه‌نظامیان فرقه‌گرا و جنگ‌های داخلی، اجرایی می‌شود.

وزیرخارجه سعودی در ادامه گفت که بازسازی سوریه بستگی به حل و فصلی حقیقی با نظارت بین‌المللی دارد.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شوند که دولت‌ سوریه بارها نقش ایران در مبارزه با گروه‌های تروریستی در منطقه را مورد تمجید قرار داده‌ است.

از سوی دیگر، گزارش‌های منتشر شده حاکی است آمریکا و متحدانش در منطقه از زمان آغاز ناآرامی‌ها در سوریه اصلی‌ترین حامیان شبه‌نظامیان افراطی و برخی از گروه‌های تروریستی فعال در این کشور بوده‌اند.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها