به روز شده در: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
رئیس جمهور اتریش در مراسم دریافت استوارنامه سفیر جدید ایران از توسعه روابط دو کشور استقبال و آمادگی خود را برای کمک به توسعه مناسبات اعلام کرد.
کد خبر: ۴۰۳۷۵۹
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵ - 30June 2020

تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران به رئیس جمهور اتریشبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «عباس باقرپور اردکانی» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در وین،  امروز طی مراسمی در کاخ ریاست جمهوری اتریش با «فان در بلن» رئیس جمهور این کشور دیدار و استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

سفیر ایران در این دیدار که طی مراسمی ویژه با حضور گارد تشریفاتی ریاست جمهوری برگزار شد، پیام دوستی رئیس جمهور اسلامی ایران را ابلاغ و آمادگی کشورمان را برای گسترش هر چه بیشتر روابط با اتریش در همه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بر پایه روابط تاریخی و دیرینه دو کشور اعلام کرد.

رئیس جمهور اتریش نیز ضمن ابلاغ درودهای گرم خود به حسن روحانی و یادآوری سفر او در تیرماه سال ۱۳۹۷ به اتریش و نیز تماس تلفنی دو رئیس جمهور در اردیبهشت ماه سالجاری، از توسعه روابط بین دو کشور استقبال و اعلام آمادگی کرد که در زمینه توسعه مناسبات کمک کند.

باقرپور اردکانی پیش از این مسئولیت‌هایی از جمله مدیرکل حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، دستیار وزیر امور خارجه و سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو را در کارنامه کاری خود داشته است.

وی جایگزین عبادالله مولایی شده است. بهزاد صابری مشاور وزیر خارجه نیز به جای باقرپور اردکانی عهده دار مدیرکلی حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه شده است. اردکانی هم اکنون سفیر آکردیته جمهوری اسلامی ایران نزد کشور اسلواکی نیز می‌باشد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها