به روز شده در: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
در جلسه سازمان زنان با همسران آزادگان مطرح شد؛
همسران آزادگان در جلسه‌ای با رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس مهمترین دغدغه خانواده آزادگان را نادیده گرفتن هویت مستقل آزادگان در قانون جامع ایثارگری عنوان کردند.
کد خبر: ۴۰۴۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷ - 08July 2020

نادیده گرفتن آزادگان در قانون جامع ایثارگریبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌‎پرس، نشست «همراهان صبور» با محوریت همسران آزادگان به همت سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با حضور خانم مجتهدزاده رئیس این سازمان و جمعی از همسران آزادگان برگزار شد. در این جلسه خلأ‌های موجود در قانون جامع ایثارگری مورد بررسی قرار گرفت.

در جلسه مذکور نادیده گرفتن هویتی مستقل برای آزادگان، احتساب آزادگان صرفا جزو جانبازان و نادیده گرفتن اسارت آنها از مهمترین و اساسی‌ترین اشکالات در قوانین خاص ایثارگران عنوان شد.

در این جلسه اظهار امیدواری شد که با اصلاح قانون، حقوق از دست رفته این قشر از جامعه احیا و هویت مستقل آزادگان پذیرفته شود چراکه آزاده ۵۰ درصد با جانباز ۵۰ درصد متفاوت است و آزادگان عواقب دوران سخت اسارت را به دوش می‌کشند.

در این جلسه مقرر شد مطالب و خلا‌های قانونی توسط یک حقوقدان به صورت مکتوب در اختیار سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس جهت پیگیری‌های لازم قرار گیرد.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار