به روز شده در: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۰
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا:
حجت الاسلام غلامحسن تسخیری با بیان اینکه امروز مردم در سختی قرار دارند و بازاریان مانند دوران دفاع مقدس باید کمک حال مردم باشند، گفت:‌ امروز بازاریان در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند.
کد خبر: ۴۰۴۹۸۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۰ - 08July 2020

امروز بازاریان در خط مقدم جنگ اقتصادی هستندبه گزارش دفاع‌پرس از ساری، حجت الاسلام و المسلمین «غلامحسن تسخیری» مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا امروز در نشست صمیمی با روسای اتاق اصناف، انجمن اسلامی بازار، نمایندگان اصناف مازندران در کشور و فرماندهان حوزه‌های بسیج اصناف استان با اشاره به شرایط حساس اقتصادی اظهار داشت: ‌پیامبر گرامی اسلام در خصوص جایگاه بازار، بازاریان و بازرگانان، احادیث فراوانی دارند که در فرهنگ اسلام کاسب، تاجر و بازاری، یک جایگاه بسیار مهمی دارد.

حجت الاسلام تسخیری با بیان اینکه بعضی‌ها فکر می‌کنند اسلام تک بعدی است و فقط به بعد معنوی می‌پردازد، افزود: در صورتی که احادیث و روایت بسیاری در خصوص مسائل اقتصادی وجود دارد که کمتر از ابعاد معنوی انسان نیست.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا در ادامه با مروری اجمالی به  زندگی انبیاء و ائمه معصمومین (ع) متذکر شد: ‌ائمه معصومین (ع) از آن دسته افرادی بودند که در اقتصاد نقش موثر داشتند.

حجت الاسلام تسخیری در همین‌باره توضیح داد: ماجرای فدک یک ماجرای اقتصادی است، ماجرای باغ مدینه  حضرت امیرالمومنین علی (ع) و حفر چاه‌های متعدد توسط خود حضرت یک جنبه  اقتصادی دارد. حتی فعالیت امام صادق (ع) رئیس مذهب تشیع در باغات خود یک افعالیت اقتصادی است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با تاکید بر اینکه بزرگان ما  به‌صورت عادلانه و منصفانه در عرصه اقتصاد نقش موثر داشتند، خاطرنشان کرد:‌ پیامبر گرامی اسلام در شان یک کاسب و بازاری می‌فرمایند کسی که کالای خود را به  بازار اسلامی عرضه کند، مجاهد فی سیبل الله است.

حجت الاسلام تسخیری با تاکید براینکه بازاری که باعث رونق بازار و فعالیت کسب و کار می‌شود، مجاهد فی سیبل الله است، تصریح کرد: اما به فرموده رسول الله (ص) کسی که بازار را تعطیل کرده و کالا را احتکار می‌کند، مانند کسی است که به قرآن و دین خدا ملحد و کافر شده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا افزود:‌ شان مسلمانی آن است که همه چیز در بازار اسلامی به وفور باشد، برای اینکه ارزانی ایجاد شود و مسمانان با عزت زندگی کنند.

حجت الاسلام تسخیری در ادامه به نقش دولت در فراوانی کالا و اقلام در بازار اشاره کرد و گفت:‌ دولت باید شان امت اسلامی را حفظ کرده و تسهیلات را برای بازاریان فراهم کند و همچنین مقدمات ورود کالا به بازار و نظارت را برعهده بگیرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با تاکید براینکه دست دولت‌ها باید برای حمایت بازار باشد نه اینکه دست در جیب بازار و بازاری‌ها بگذارد، متذکر شد: نکات فراوانی در قرآن آمده است، که در جامعه اسلامی باید نعمت‌ها فراوان باشد لذا این نعمت فراوان بر اثر ایمان و تقوا بدست می‌آید.

حجت الاسلام تسخیری با بیان اینکه یک بازاری باید منصف، با ایمان و با تقوا باشد، افزود: ‌مالی که بازاری بدست می‌آورد و آن را توزیع می‌کند اینجا تقوا باعث می‌شود بازار نعمتش برکت پیدا کند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با تاکید بر اینکه بازاری باید تمام تلاشش را در راستای ارزان قرار دادن کالا به مردم باشد، به حدیثی از پیامبر (ص) اشاره کرد و گفت:‌ بعضی از افراد آرزو می‌کنند کالای‌شان گران شود، در صورتی که پیامبر (ص) می‌فرمایند: هر کس یک شب در آرزوی گرانی برای امت من باشد، اعمال چهل ساله او  تباه  می‌شود.

حجت الاسلام تسخیری در ادامه با انتقاد از اینکه در جامعه اسلامی بعضی‌ها به نام تدبیر و امید ته دل مردم را خالی می‌کنند، بیان کرد: افزایش قیمت دلار  از بی‌تدبیری‌هاست.

به گفته مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا ایران اسلامی یک کشور ثروتمند بوده و دارای امکانات است، اما بی‌تدبیری برخی مسئولین سبب می‌شود، بازار در ابعاد مختلف دچار تلاطم شود.

حجت الاسلام تسخیری با بیان اینکه زندگی مردم بخاطر همین بی‌تدبیری‌ها دچار سختی شده است، افزود: بعضی سودجو‌ها اقلام را احتکار می‌کنند و برخی‌ها فقط شعار می‌دهد که ما مقابله می‌کنیم لذا این عامل هم باعث متلاطم شدن امت اسلامی می‌شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا در ادامه با تصریح بر اینکه امروز مردم در سختی قرار دارند و  بازاریان همانطور که  در دوران دفاع مقدس خود را ثابت کردند، امروز هم باید کمک حال مردم باشند، افزود:‌ امروز بازاریان در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند.

حجت الاسلام تسخیری با بیان اینکه بعضی‌ها از دولت‌ها ناامید شدند، متذکر شد: ‌مردم از دستان پرتوان و تلاش بازارن ناامید نیستند و ان‌شاء‌الله با هم اندیشی و هم افزایی و با توجه به طرفیت‌های زیادی که در استان مازندران است، بتوان در عرصه‌های سختی که مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، از آنها حمایت کرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا در پایان با یادآوری نقش موثر بازار و بازاریان در رزمایش کمک مومنانه و حمایت از مردم در شرایط کرونایی خاطرنشان کرد: بازاریان باید تلاش کنند تا بازار به اعتدال برسد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها