به روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۲
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان:
حسین مصطفی پور گفت: حمایت عاطفی مادران و همسران رزمندگان از جلوه های زیبای دفاع مقدس است که می توان صدها و هزاران کتاب درباره آن نوشت.
کد خبر: ۴۰۵۰۷۴
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۷ - 09July 2020

نقش محوری بانوان در سنگر دفاع از ارزش ها و آرمان های اسلام و انقلاب

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از رشت، سرهنگ «حسین مصطفی پور» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان امروز در آیین رونمایی کتاب «زینب های خط مقدم» که در سالن اجتماعات پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان برگزار شد، دوران دفاع مقدس را یک برهه درخشان از تاریخ این مرز و بوم دانست و اظهار داشت: تاریخ و تمدن ایران مایه افتخار است، اما هشت سال دفاع مقدس جلوه ای بی نظیر از شکوهمندی این سرزمین محسوب می شود.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان ماموریت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس را گفتن و نوشتن از نقش آفرینان این عرصه دانست و تصریح کرد: نقش زنان در دفاع مقدس یک تعارف نیست، بلکه زنان نقش بارز و اثرگذاری در آن دوران هشت ساله داشتند و اگر بیشتر از مردان نباشد، کمتر نیست.

وی با اشاره به حماسه بانوان در رزم، پشتیبانی و امداد و درمان، خاطرنشان کرد: حمایت عاطفی مادران و همسران رزمندگان از دیگر جلوه های زیبای دفاع مقدس است که می توان صدها و هزاران کتاب درباره آن نوشت.

سرهنگ «حسین مصطفی پور» نقش محوری بانوان در سنگر دفاع از ارزش ها و آرمان های اسلام و انقلاب از آن زمان تا کنون را پیوسته دانست و تاکید کرد: شش هزار جانباز زن در کشور داریم که امروز در غربت به سر می برند. بیش از سه هزار نفر از این بانوان دارای جانبازی بالای ۲۵ درصد هستند، اما متاسفانه در این حوزه کتاب زیادی نداریم.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه همسران شهدا هم نقش مادر و هم نقش پدر را برای فرزندان شهدا ایفا کردند، متذکر شد: در حوزه نشر ارزش ها و معارف دفاع مقدس به مادران و همسران و خواهران و دختران شهدا و ایثارگران زیاد نپرداختیم. امروز دفاع مقدس برای ما تمام شده، اما برای همسران جانبازان شیمیایی و قطع نخاع و اعصاب و روان هنوز جنگ ادامه دارد.

این مسئول حضور بانوان در عرصه ادبیات و معارف پایداری و نشر ارزش های دفاع مقدس را نیز پررنگ تر از مردان دانست و افزود: امروز نویسندگان و شاعران زن بنام و برجسته ای در سطح کشور داریم که با محوریت دفاع مقدس قلم می زنند.

سرهنگ مصطفی پور با بیان اینکه جمهوری اسلامی هر لحظه در دفاع مقدس است، خاطرنشان کرد: عرصه و رویکرد ما از دفاع سخت و نظامی به دفاع فرهنگ و سیاسی تغییر کرده و بانوان در خط مقدم جنگ نرم هستند، زیرا حمله اصلی دشمن بر خانواده متمرکز شده و به دنبال برانداختن خانواده و کم کردن ارزش مادر در جامعه اسلامی هستند.

وی شهدای مدافع حرم را نتیجه تربیت فرهنگی مادرانی دانست که در دوران دفاع مقدس نقش آفرینی کردند و افزود: مدافعان حرم رویش های انقلاب اسلامی در دامان پاک مادران این سرزمین هستند.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان مادر را محور تربیت خانواده دانست و تاکید کرد: بانوان نیمی از جمعیت جامعه و سازنده نیمه دیگر هستند و لذا باید به این نقش مهم و اثرگذار بیشتر توجه کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار