به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
جمعی از مسئولین تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان خراسان رضوی و مدیران حوزه اسناد و مدارک دفاع مقدس با حضور در اداره‌کل صدا و سیمای این استان از مرکز آرشیو این اداره‌کل بازدید کردند.
کد خبر: ۴۰۵۲۸۱
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷ - 11July 2020

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از مشهد، سردار سرتیپ دوم پاسدار «حسینعلی یوسفعلی‌زاده» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی به همراه جمعی از دست‌اندرکاران تدوین دانشنامه دفاع مقدس این استان با حضور در اداره‌کل صدا و سیمای خراسان رضوی از مرکز آرشیو این اداره‌کل بازدید کردند.

در این بازدید که با هدف استفاده بیش از پیش از ظرفیت ادارات و دستگاه‌ها در راستای تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان خراسان رضوی انجام شد، «سید نعمت‌الله سجادی» مدیر اجرایی دانشنامه دفاع مقدس گزارشی از روند اقدامات صورت گرفته ارائه کرد.

وی در بخش پایانی سخنانش خواستار همکاری صدا و سیمای استان جهت تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان به ویژه در حوزه تهیه بخشی از محتوای پرونده‌های علمی شد.

بازدید مسئولین تدوین دانشنامه دفاع مقدس خراسان رضوی از مرکز آرشیو صدا و سیمای استان+تصاویر

در ادامه «قاسم فرودی» مسئول مرکز آرشیو صدا و سیمای خراسان رضوی در سخنانی با اشاره به اهمیت مرکز آرشیو در ماندگاری حوادث و رویدادها، آمادگی این مرکز را برای حمایت‌های محتوایی و فنی از تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان اعلام کرد.

همچنین «محسن نصرپور» مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی نیز با بیان اینکه تولید برنامه به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در دستور کار این اداره‌کل قرار دارد و صدا و سیمای استان را آماده همکاری برای تدوین دانشنامه استانی دفاع مقدس دانست.

سردار یوسفعلی‌زاده نیز در این بازدید ارائه پیشنهاد در خصوص مداخل صدا‌و‌سیما و همچنین برگزاری نشست با پیشکسوتان صدا و سیما را ضروری دانست.
بازدید مسئولین تدوین دانشنامه دفاع مقدس خراسان رضوی از مرکز آرشیو صدا و سیمای استان+تصاویر

وی اقداماتی همچون سامانه و کدگذاری اسناد را ارزشمند دانست و بر تعامل بیش از پیش اداره‌کل صدا و سیمای خراسان رضوی و اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس استان تأکید کرد.

مسئولین تدوین دانشنامه استانی دفاع مقدس در ادامه، از روند فعالیت نرم‌افزار میراث جام‌جم بازدید کردند و کارشناسان این نرم‌افزار به سؤالات مطرح شده پاسخ دادند.

ارائه سرفصل موضوعات درخواستی توسط مدیرگروه‌ها به مرکز آرشیو صدا و سیما جهت تأمین منابع، تبدیل اسناد و فیلم‌های دوران دفاع مقدس به نسخه باکیفیت و دیجیتال و استفاده از ظرفیت کارشناسان صدا و سیما در راستای استفاده از نرم‌افزار و بایگانی اسناد مرکز اسناد دفاع مقدس استان از مصوبات نشست دو جانبه‌ای بود که در ادامه این بازدید برگزار شد.
بازدید مسئولین تدوین دانشنامه دفاع مقدس خراسان رضوی از مرکز آرشیو صدا و سیمای استان+تصاویر

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها