به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸
«اسرائیل و آمریکا منتظر روز‌های سختی باشند» این شاید جمله مشترک تیتر‌های اکثر رسانه‌های عبری زبان بعد از اظهار نظر فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بود.
کد خبر: ۴۰۶۰۲۵
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶ - 15July 2020

بازتاب سخنان سردار قاآنی درباره آتش گرفتن ناو آمریکایی در رسانه‌های عبری و عربیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، روزنامه یسرائیل هیوم در گزارش خود با استناد به خبر منتشر شده در خبرگزاری تسنیم سخنان سردار اسماعیل قاآنی را در رابطه با آتش گرفتن ناو هواپیمابر آمریکایی منعکس کرد.

سوروگیم هم در گزارشی تحت همین عنوان از قول سردار قاآنی نوشت: آتش سوزی در ناو هواپیمابر آمریکایی واکنشی خدایی به جنایات دولت آمریکا بوده است.

این پایگاه اطلاع رسانی عبری زبان توصیه فرمانده نیروی قدس سپاه به آمریکا را هم درباره عدم تکرار جنایت های ضد بشری هم منعکس کرد.

شبکه تلویزیونی کان هم در گزارش خود در این رابطه به نقل از سردار قاآنی نوشت: جنگ افزارهای ارتش آمریکا به آهن قراضه تبدیل شده اند.

بقیه رسانه های رژیم صهیونیستی نیز تقریبا همین خط مشی را دنبال کردند و در این رابطه سخن گفتند.

نکته جالب توجه ویژه رسانه‌های عربی هم به این جمله از سخنان سردار اسماعیل قاآنی است.

شبکه روسیاالیوم با اشاره به آتش سوزی در ناو هواپیمابر آمریکایی تاکید کرد فرمانده نیروی قدس سپاه در اولین اظهار نظر خود در رابطه با آتش سوزی در ناو آمریکایی آن را نتیجه رفتار و جنایاتی دانست که آمریکایی‌ها آن را مرتکب شده اند.

پایگاه اطلاع رسانی «القوات اللبنانیه» متن اظهار نظر فرمانده نیروی قدس سپاه را در مورد آتش سوزی در ناو هواپیمابر آمریکایی منتشر کرد.

البوصله یکی از رسانه‌های یمنی هم با شرح تفصیلی نشست سردار قاآنی با فرماندهان مقاومت این بخش از سخنان وی را بازتاب داد : آنچه برای ناو هواپیمابر آمریکایی رخ داده نتیجه رفتار و کردار جنایتکارانه آمریکاست .

این سخنان در رسانه های فلسطینی هم بازتاب داشت و پایگاه عرب 48 (اعراب مناطق اشغالی 1948) بر فرسودگی ارتش آمریکا و شرایط بدی که منتظر آمریکا و اسرائیل است تمرکز کرد.

پایگاه فلسطینی النجاح هم با اشاره به روزهای سختی که در انتظار آمریکا و رژیم صهیونیستی است به نقل از سردار قاآنی نوشت: آتشی که دامن ناو هواپیمابر آنها را گرفته خود پیش از این برافروخته بودند.

فلسطین تایمز هم در پرداختن به این خبر نوشت : جانشین سلیمانی (آمریکا را) تهدید کرد: روزهای سخت شما هنوز فرا نرسیده است.

رسانه های سوری نیز سخنان سردار قاآنی را بازتاب داده و تمام متن منتقل شده از نشست وی را با فرماندهان مقاومت منتشر کردند.

«عین علی سوریه» در این مورد به نقل از سردار قاآنی نوشت : واقعیت آن است که ارتش آمریکا خسته و فرسوده است و تجهیزات نظامی اش به آهن پاره تبدیل شده اند.

روزنامه اینترنتی الخلیج الجدید هم در خبری در این رابطه به نقل از فرمانده نیروی قدس سپاه نوشت : آمریکایی ها نباید کسی را در دست داشتن در آتش سوزی ناو هواپیمابر متهم کنند ، زیرا این آتش سوزی نتیجه آتش افروزی است که آنها ایجاد کرده و این وعده الهی است که ظالم مجازات می شود.

رای الیوم دیگر روزنامه اینترنتی هم ضمن پرداختن به این اظهار نظر تاکید کرد ، سخنان سردار قاآنی بعد از انفجار ناو هواپیمابر آمریکایی در ایالت کالیفرنیا رخ می دهد که طی آن 17 تفنگدار دریایی و 4 غیر نظامی که هنوز علت حضور آنها در ناو مشخص نیست زخمی شدند.

پایگاه اطلاع رسانی شبکه المیادین نیز با اشاره به سخنان سردار قاآنی به علت وقوع انفجار در ناو هواپیمابر پرداخته و به نقل از خبرنگار خود نوشت: این ناو حامل موشک های دور برد بود و همین امر عملیات خاموش کردن آتش را دچار مشکل کرد.

این رسانه همچنین خبر داد پنتاگون تحقیقات خود را در رابطه با علت وقوع این انفجار در ناو جنگی اش آغاز کرده است.

پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیون المنار هم در گزارشی به نقل از سردار قاآنی نوشت : واقعیت آن است که ارتش آمریکا فرسوده و خسته است و تجهیزات نظامی اش به آهن پاره تبدیل شده .او تاکید کرد : آمریکا باید واقعیت شرایط فعلی خود را بپذیرد و از ظلم بیشتر به بشریت و مردم خویش امتناع کن.د ‎

روزنامه لبنانی الاخبار سخنان سردار قاآنی را پیامی سربسته از سوی ایران توصیف کرده و نوشت: فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران به شکل غیر مستقیمی در پرداختن به آتش سوزی ناو هواپیمابر آمریکایی یو اس اس بونوم ریچارد به برخی از رخدادهای به وقوع پیوسته اخیر که تل آویو به دست داشتن در آن متهم شده است اشاره کرد.

جانشین سلیمانی صراحتا به احتمالات و حرف و حدیث های مربوط به عوامل انفجار در ناو هواپیمابر اشاره ای نکرد اما تلاش کرد به شکلی ضمنی این اقدامات را مجازاتی الهی و پاسخ آتش با آتش توصیف کرده و تل آویو را هم در دریافت مجازات عمل بی نصیب نگذارد.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها