به روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
رئیس سازمان بسیج مستضعفین خبر داد؛
سردار غلامرضا سلیمانی از توزیع چهار هزار سری جهیزیه به همت بسیج تا پایان ماه ذی‌الحجه در بین خانوارهای نیازمند خبر داد.
کد خبر: ۴۰۷۱۸۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱ - 23July 2020

توزیع 4 هزار مجموعه جهیزیه به همت بسیج در سراسر کشوربه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ «غلامرضا سلیمانی: امروز در آیین توزیع 400 مجموعه جهیزیه بین خانواده‌های محروم استان اصفهان، با بیان اینکه کمک به ازدواج جوانان بسیار با ارزش است، اظهار داشت: امسال تلاش می‌کنیم سنت حسنه ازدواج را با راه‌اندازی پویش‌های ازدواج آسان ترویج کنیم و با کمک مردم و رویکرد مردم پایه و با طرح‎های این چنینی به ازدواج آسان کمک ‌کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: مشکلاتی پیش روی جوانان به هر دلیلی قرار گرفته که بخشی از آن عرف‌های اشتباهی است که در چند سال گذشته شکل گرفته است؛ اینگونه اقدامات می‌تواند به ازدواج آسان کمک کند؛ با این جهیزیه‌ها امکان شروع یک زندگی فراهم می‌شود، این در حالی است که کل هزینه این جهیزیه‌ها با یک قلم کالا در برخی از جهیزیه‌ها برابر است.

وی ادامه داد: برای تهیه این جهیزیه‌ها از کالاهای ایرانی استفاده شده و اگر در حجم وسیعی شکل بگیرد چون کالای ایرانی است، باعث جهش تولید هم می شود و ترویج مصرف کالای ایرانی را به همراه دارد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه همه باید کمک کنیم که جوانان زندگیشان را شروع کنند و پشت عرف‌های غلط نمانند، تصریح کرد: در کل استان‌های کشور این برنامه را داریم و چهار هزار جهیزیه به این منظور آماده شده است که سهم استان اصفهان از این تعداد 400 جهیزیه بوده که یکی از بالاترین آمارها در کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه این چهار هزار جهیزیه تا پایان ماه ذی الحجه توزیع می‌شود، گفت: نباید به این آمارها قانع باشیم و این آمارها را باید 10 تا 100 برابر کنیم و همه دست به دست هم بدهیم تا مشکلات مردم و جوانان حل شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان با بیان اینکه با تسهیل ازدواج می‌توان سن ازدواج را پایین آورد، عنوان کرد: مسئله ازدواج و جمعیت و نهادینه کردن سنت‌های حسنه، پیامدهای مثبت گوناگون خواهد داشت؛ یکی از محورهای مورد تمرکز بسیج، جمعیت است که متاسفانه در سال‌های اخیر با رشد نزولی در نرخ باروری مواجه بودیم که می تواند جامعه را آسیب پذیر کند.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها