به روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
جانشین فرمانده ناجا تأکید کرد؛
سردار قاسم رضایی با بیان اینکه مرزبانی به‌عنوان یک مؤلفه قدرت، آسایش و آرامش در کشور مطرح است، گفت: امیدواریم در سال ۱۳۹۹ کمیسیون و کارگروهی در مجلس شورای اسلامی برای تقویت مرزبانی تشکیل شود.
کد خبر: ۴۰۸۰۷۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷ - 29July 2020

مرزبانی به عنوان یک مولفه قدرت و آرامش در کشور مطرح است/ ضرورت تشکیل کارگروه مجلس شورای اسلامی برای تقویت مرزبانیبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «قاسم رضایی» جانشین فرمانده ناجا در مراسم معارفه جانشین فرمانده مرزبانی ناجا اظهار داشت: همزمان با این مراسم که به‌صورت ارتباط زنده و از طریق ویدئوکنفرانس با فرماندهان مرزبانی استان‌ها برگزار می‌شود، مرزبانان در حال گشت و کمین هستند که بر همه مرزبانان و خانواده‌های آن‌ها درود می‌فرستیم و مدیون خانواده آن‌ها هستیم.

وی تصریح کرد: امروز اگر مرزبانی در نیروی انتظامی می‌درخشد به پاس فداکاری‌های شبانه‌روزی و تحمل سختی‌های خانواده مرزبانان است و بنده حامل سلام فرمانده معظم کل قوا امام خامنه‌ای عزیز و فرمانده نیروی انتظامی به مرزبانان و خانواده‌های گرامی آنان هستم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: سردار گودرزی با تجارب خدمتی که دارند، مصمم به اجرای تکلیف خدمتی هستند که این نشان از روحیه انقلابی این مرد بزرگ دارد.

سردار رضایی با معرفی سردار «جلال ستاره» به‌عنوان جانشین فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه مرزبانی وظیفه سنگینی در نیروی انتظامی دارد، بیان کرد: مرزبانی توفیق دارد که علاوه بر تأمین نیروی انسانی خود، بخشی از نیرو‌های با تجربه را به سمت انتظامی سوق دهد.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه مرزبانی اثرگذار در تأمین امنیت ملی و داخلی است، تأکید کرد: مرزبانی به‌عنوان یک مؤلفه قدرت، آسایش و آرامش در کشور مطرح است و در حوزه دیپلماسی نیز یک افتخار بزرگ برای نیروی انتظامی است.

وی با اشاره به طرح جامع مرزبانی، افزود: این طرح در حال برنامه ریزی و پیگیری است که اگر به نتیجه مطلوب برسد مهارت و بصیرت را به همراه خواهد داشت.

سردار رضایی با بیان اینکه تقویت مرزبانی از اولویت‌های جدی نیروی انتظامی است، گفت: در حوزه دریا توجه ویژه‌ای به مرزبانی شده که در بحث اقتدار و راهبرد‌ها مورد تأیید سلسله مراتب و ستاد کل نیرو‌های مسلح قرار گرفته است.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به هوشمندسازی مرز‌ها و تشکیل قرارگاه مبارزه با قاچاق در مرزبانی، گفت: مرزبانی در حوزه کشف مواد مخدر، قاچاق و سوخت و جلوگیری از تردد‌های غیرمجاز مرزی، موفقیت‌های خوبی به دست آورده است و مرزبانان نیروی انتظامی در چهار ماهه سال جاری بیش از ۴۷ تن انواع مواد مخدر را کشف کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی بر مؤلفه‌های آموزش همگانی به‌منظور اقدامات پیشگیرانه در مرز اشاره کرد و اظهار داشت: مشارکت مردم و آموزش مرزنشینان توسط مرزبانان اقدام بسیار خوبی بود که منجر به کاهش جرایم مرزی و تردد غیرمجاز در مرز شده است.

سردار رضایی بر همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با مرزبانی تأکید و بیان کرد: در دوره دهم مجلس شورای اسلامی، سند طرح جامع مرزبانی با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تهیه شد که انتظار داریم ان‌شاءالله با وجود مجلس یازدهم شورای اسلامی اجرایی شود و اگر این طرح اجرایی شود، قطع به یقین تغییرات اساسی در مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد.

جانشین فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: با توجه به شناخت نمایندگان فعلی در حوزه مرز، امیدواریم در سال ۱۳۹۹ کمیسیون و کارگروهی برای تقویت مرزبانی تشکیل شود تا نتیجه آن را در نیمه دوم سال ۱۳۹۹ و شکوفایی آن را در سال ۱۴۰۰ شاهد باشیم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار