به روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۱
فرمانده نیروی هوافضای سپاه عنوان کرد؛
سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه برای اولین بار در دنیا شلیک موشک‌های بالستیک از اعماق زمین انجام شده است، گفت: این پرتاب‌ها بدون داشتن سکو و تجهیزات مرسوم انجام می‌شود.
کد خبر: ۴۰۸۱۲۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴ - 29July 2020

شلیک موشک بالستیک از اعماق زمین برای اولین بار در دنیا/ توانایی سپاه برای انهدام اهداف متخاصم در آب‌های دوردستبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس به نقل از سپاه‌نیوز، سردار سرتیپ «امیرعلی حاجی‌زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه برگزاری چهاردهمین رزمایش پیامبر اعظم (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خلیج فارس و غرب تنگه هرمز، اظهار داشت: رزمایش‌های سپاه به‌طور معمول با ابتکارات همراه بوده و در این رزمایش برای نخستین بار در دنیا، شلیک موشک‌های بالستیک از اعماق زمین توسط نیروی هوافضای سپاه انجام شد.

وی افزود: در رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۴بدون استفاده از سکو‌ها و تجهیزات مرسوم، موشک‌های مدفون شده، زمین را شکافتند و اهداف از پیش تعیین شده را با دقت بالایی مورد اصابت قرار داده و منهدم کردند.

سردار حاجی‌زاده عبور از سپر موشکی و منهدم کردن سامانه‌های پدافندی دشمن را اقدامی نو و بدیع در رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۴سپاه عنوان و تصریح کرد: در این رزمایش برای اولین بار سامانه «تاد» را مستقر کردیم و با موشک‌های ضد رادار آن را مورد هدف قرار دادیم؛ همچنین پهپاد‌های رزمی هوافضای سپاه از فاصله دور اهداف از پیش تعیین شده بویژه پل فرماندهی ماکت ناو هواپیمابر آمریکا را با دقت مورد هدف قرار دادند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: در این رزمایش جنگنده‌های سوخو ۲۲ سپاه اهداف با سطح مقطع کم را از فاصله دور مورد اصابت موشک‌های بالدار قرارداده و منهدم کردند.

وی با اشاره به تمرین جنگ مشترک هوافضای سپاه با نیروی دریایی در رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۴ گفت: سامانه و تجهیزاتی که در مجموعه نیروی هوافضای سپاه اعم از موشکی، پدافندی، پهپادی و دیگر امکانات قرار دارد، در کنار سایر تجهیزات سپاه در نیرو‌های دریایی و زمینی موجب ایجاد هم‌افزایی و توان بازدارندگی در کنار سایر نیرو‌های مسلح می‌شود که ثمره آن امنیت کامل امروز ایران اسلامی است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان تأکید کرد: با مجموعه امکاناتی که امروز در اختیار داریم، می‌توانیم هر هدف متخاصمی را در هر نقطه از منطقه خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند مورد هدف قرار دهیم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار