به روز شده در: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۰
جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان این که جنگ تحمیلی به ما آموخت باید در هر شرایطی به خود تکیه کنیم، تصریح کرد: دفاع مقدس درس خودباوری و ایمان به خدا را به ما آموخت.
کد خبر: ۴۰۸۳
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۸ - 02October 2013

شهدای نیروی دریایی به خلیج فارس تقدس بخشیدند

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان این که جنگ تحمیلی به ما آموخت باید در هر شرایطی به خود تکیه کرده و برای رفع نیازها هرگز عزتمان را از دست ندهیم، تصریح کرد: دفاع مقدس درس خودباوری و ایمان به خدا را به ما آموخت.

امیر دریادار غلامرضا خادم بیغم در گردهمایی کهنه سربازان دفاع مقدس گفت: شهدای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی که در خلیج فارس آرمیده اند به نام این دریا تقدس بخشیده اند.

دریادار خادم بیغم افزود: پرداختن به تاریخ دفاع مقدس و نقل خاطرات آن دوران نباید منحصر به هفته دفاع مقدس شود لذا یادآوری آن در هر روز ضروری است.

وی با بیان این که فرهنگ دفاع مقدس، رزمندگان، ایثارگران، جانبازان و آزادگان درس هایی را به ما آموختند، اظهارداشت: اگر دفاع مقدس را تجربه نمی کردیم، هرگز دوست و دشمن را نمی شناختیم و به این درجه از افتخار در مجامع بین المللی نمی رسیدیم.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به عزت، استقلال و آزادی کنونی کشور، آنها را مرهون جانفشانی و غیرت شهدا و ایثارگران عنوان کرد.

امیر دریادار خادم بیغم با اشاره به حضور دائم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در عملیات های مختلف طی هشت سال جنگ تحمیلی تصریح کرد: هنوز پیکر بسیاری از شهدای این نیرو در قعر آبهای خلیج فارس آرمیده اند لذا همین شهدا هستند که به نام خلیج فارس تقدس بخشیده اند.

وی با اشاره به ضربات مهلک نیروی دریایی ارتس جمهوری اسلامی به نیروهای دشمن در دوران جنگ تحمیلی خاطرنشان کرد: این موفقیت ها از رموز نبرد در جنگ است ، آنها بدون سنگر بودند اما توانستند بعثی ها را در همان نخستین روزهای جنگ قلع و قمع کنند.

امیر دریادار خادم بیغم با بیان این که به شهدای نیروی دریایی ارتش کمتر پرداخته شده، گفت: باید به رشادت ها، ایثار و از خودگذشتگی های این افراد بیشتر توجه شود، این نیروها قبل از آغاز رسمی جنگ در تاریخ 31 شهریور، متوجه تحرکات دشمن در غرب کشور شدند و از آن غافل نشدند و با آمادگی کامل ماموریت خود را به نحو احسن انجام دادند.

وی با اشاره به انهدام دو پایانه نفتی عراق توسط نیروی دریایی ارتش در آغاز جنگ گفت: دشمن بر اثر حملات نیروها در دریا بسیار ناتوان شد.

در این مراسم ضمن قدردانی از تعدادی از کهنه سربازان، خبرنگاران و فعالان حوزه دفاع مقدس، اولین تندیس کهنه سرباز به امیر دریادار غلامرضا خادم بیغم،جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش اهدا شد
دراین مراسم همچنین دو کتاب در حوزه دفاع مقدس رونمایی شد.

"پدر بزرگ" و "تنهاترین سرباز" عنوان این دو کتاب است که به سرگذشت زندگی امیر سرلشکر شهید مسعود منفرد نیاکی و امیر سرلشکر شهید امیر هوشنگ برنوس از فرماندهان غیور نیروی زمینی ارتش پرداخته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها