به روز شده در: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵
رئیس پلیس پیشگیری ناجا:
سردار مهدی معصوم‌بیگی امنیت مردم‌پایه را پایدارترین نوع امنیت دانست و گفت: بستر همه اقدامات کشور در وجود امنیت است.
کد خبر: ۴۰۸۴۹۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰ - 01August 2020

بستر همه اقدامات کشور در وجود امنیت است/ پایدارترین نوع امنیت را امنیت مردم پایه استبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «مهدی معصوم‌بیگی» رئیس پلیس پیشگیری ناجا در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان‌ها، اظهار داشت: به لطف خداوند امنیت حاکم بر جامعه خوب و مثال‌زدنی است که این امنیت به برکت خون شهیدان، مجاهدت دستگاه‌های امنیت‌ساز و کارکنان خدوم و پرتلاش نیروی انتظامی که در خط مقدم امنیت قرار دارند به وجود آمده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه با دقت و جان و دل از امنیت مردم حفاظت می‌کنیم و برنامه‌های مؤثری در حوزه مأموریت پلیس پیشگیری در حال نهایی شدن است، ادامه داد: در سلسله‌مراتب نیازها، نیاز به امنیت در بالاترین مراتب قرار دارد؛ اگر این نیاز پاسخ داده شود و مرتفع شود دیگر نیاز‌ها عمومیت پیدا می‌کند و محقق می‌شود؛ بستر همه اقدامات کشور در وجود امنیت است؛ اگر توسعه و پیشرفتی در جامعه وجود دارد در گرو امنیت است که ما باید قدردان و شکرگزار آن باشیم.

این مقام ارشد انتظامی پایدارترین نوع امنیت را امنیت مردم‌پایه برشمرد و اظهار داشت: بستر‌های قانونی فراهم شده که دستگاه‌های اجرایی در تأمین امنیت مشارکت داشته باشند و ازجمله این بستر‌ها، تشکیل یگان‌های حفاظت در سازمان‌هاست که دستگاه‌های اجرایی بتوانند در تولید امنیت سهمی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه یگان حفاظت سازمان زندان‌ها یگانی مقتدر و حرفه‌ای است، تأکید کرد: امروز می‌توانیم بگوییم مأموریت سازمان زندان‌ها یکی از نقاط ثقل و تکیه‌گاه محکم برای امنیت کشور است.

سردار معصوم‌بیگی یگان حفاظت سازمان زندان‌ها را یکی از یگان‌های پویا و آماده به کار برشمرد و افزود: ازجمله فعالیت‌های خوب در زمان تصدی سردار «ایزدخواه» در حوزه یگان حفاظت از زندان‌ها راه‌اندازی مرکز فرماندهی و کنترل، پایش محیط مأموریت، اصلاح و بازنگری در ساختار سازمان در راستای چابک‌سازی یگان، افزایش توان عملیاتی یگان با ساختار جدید و تقویت زیرساخت‌های آموزشی است.

وی در خاتمه از زحمات سردار «ایزدخواه» تشکر و سرهنگ «برفر» را که از افسران خلاق، خوش فکر و باتجربه ناجا است به‌عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت از سازمان زندان‌ها معرفی کرد.

بر اساس این گزارش، در پایان جلسه حاج‌محمدی رئیس سازمان زندان‌های کشور ضمن تشریح اهمیت مأموریت این سازمان گفت: مأموریت اصلی سازمان زندان‌ها اصلاح و تربیت زندانیان است و سهم یگان حفاظت در این راستا فراهم کردن محیطی امن و آرام در زندان است که در بستر آن می‌توان مجرمان را از ارتکاب جرم منصرف کرد که این کار کمک فراوانی به این سازمان در جهت اصلاح و تربیت زندانیان می‌کند و ما در این سازمان تأکید بر اصلاح زندانیان و در صدد گرفتن فکر و اندیشه مجرمانه از آن‌ها هستیم.

بنا بر این گزارش، مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندان‌ها با حضور حجت‌الاسلام «کاظم صدیقی» امام جمعه موقت تهران و مشاور عالی رئیس قوه قضاییه، رئیس پلیس پیشگیری ناجا، رئیس سازمان زندان‌های کشور، فرمانده پلیس فرودگاه و راه‌آهن کشور، فرماندهان یگان‌های حفاظتی و تعدادی از مسئولان سازمان زندان‌ها در سالن کنفرانس این سازمان برگزار شد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها