به روز شده در: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰
فرمانده مرزبانی ناجا خبر داد؛
سردار احمدعلی گودرزی با تاکید بر ضرورت استفاده از فناوری شبیه‌ساز تیراندازی گفت: تولید و بهره‌برداری از تجهیزات نوین می‌تواند در کنترل قاچاق مواد مخدر، قاچاق کالا، تردد غیرمجاز و تجاوز مرزی و همچنین امنیت مرز‌ها مؤثر باشد.
کد خبر: ۴۰۸۵۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷ - 01August 2020

بهره‌برداری از تجهیزات فنی و اپتیکی در تامین امنیت مرزها/ استفاده از فناوری شبیه ساز تیراندازی و طب رزمبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «احمدعلی گودرزی» فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی در بازدید از شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران (صاپا) اظهار داشت: در گذشته برای رفع نیاز کوچکترین تجهیزات، وابستگی به سایر کشور‌ها داشتیم که بحمدالله این نیازمندی‌ها با وجود مهندسان و جوانان غیور ایرانی و با خرد جمعی این مجموعه به پایین‌ترین حد ممکن رسیده است.

وی با بیان اینکه شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران باعث افتخار کشور در زمینه تجهیزات نوین اپتیکی است، افزود: این توفیق باعث مباهات مردم کشور و نیرو‌های مسلح و به‌خصوص بنده و مرزبانان است که به خودکفایی در این زمینه رسیده‌ایم.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه تهدیدات پیرامونی در اطراف مرز‌های کشور وجود دارد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز آبی و خشکی دارد و با ۱۵ کشور همسایه است؛ این حجم وسیع از مرز‌های کشور به‌خصوص در حوزه دریا نیازمند تقویت در حوزه اپتیکی است.

سردار گودرزی به امنیت مطلوب مرز‌های کشور اشاره و بیان کرد: احساس امنیت و برقراری آن در کشور با هماهنگی، همدلی و همبستگی بین نیرو‌های مسلح محقق شده و شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران با تولید تجهیزات فنی و اپتیکی و بهره‌برداری آن توسط نیرو‌های مسلح نیز در تأمین امنیت پایدار کشور نقش ویژه‌ای دارد.

وی بر اهمیت استفاده از تجهیزات نوین اپتیکی در مرز‌ها تاکید کرد و گفت: تولید و بهره‌برداری از تجهیزات نوین می‌تواند در کنترل قاچاق مواد مخدر، قاچاق کالا، تردد غیرمجاز و تجاوز مرزی نقش مؤثری داشته باشد.

سردار گودرزی با تأکید بر استفاده از شبیه‌ساز‌های تیراندازی در یگان‌های مرزی، بهره‌برداری از تجهیزات طب رزم و شبکه‌سازی هوشمند در مرزبانی اظهار داشت: با تأکید فرمانده ناجا قرارگاه هوشمندسازی در مرزبانی تشکیل شده و سعی بر توانمندی و هوشمندسازی مرزبانی با استفاده از تجهیزات نوین و مرز بدون مرزبان است.

بنا بر این گزارش، در این جلسه بر لزوم همفکری مبنی بر تقویت مرز‌ها با بهره‌گیری از تجهیزات نوین اپتیکی و فنی تأکید شد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار