به روز شده در: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان تاکید کرد؛
سرهنگ محسن رشیدی در دیدار با دبیر کنگره ملی شهدای لرستان، بر همکاری بیش از پیش ستاد کنگره ملی شهدای لرستان و اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس این استان در خصوص مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان، یادمان‌های شهدا و جمع آوری اسناد دفاع مقدس تاکید کرد.
کد خبر: ۴۰۸۶۱۴
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹ - 01August 2020

همکاری بیش از پیش ستاد کنگره ملی شهدای لرستان و اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس این استان

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خرم آباد سرهنگ «محسن رشیدی» مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان در دیدار با سرهنگ «ناصر فرید» دبیر کنگره ملی 6300 شهید استان لرستان اظهار داشت: برگزاری کنگره‌های شهدا یکی از موثرترین راه‌های ترویج هرچه بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و زنده نگه داشتن یاد و نام شهداست.

وی گفت: اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان در راستای برگزاری هرچه بهتر و باشکوه‌تر کنگره ملی شهدای استان نهایت همکاری با ستاد برگزاری  این کنگره عظیم را خواهد داشت.

رشیدی با اشاره به اهمیت و جایگاه مراکز فرهنگی دفاع مقدس در انتقال و ترویج فرهنگ ناب ایثار و شهادت افزود: باغ موزه‌های دفاع مقدس در انتقال ارزش‌ها و فرهنگ دفاع مقدس برای جوانانی که جنگ را درک نکرده‌اند بسیار موثر هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان تصریح کرد: از ستاد کنگره ملی 6300 شهید لرستان انتظار داریم  همکاری لازم را با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در راستای تامین محتوای لازم برای مرکز فرهنگی دفاع مقدس لرستان داشته باشند.

وی با اشاره به چهل سالگی دفاع مقدس افزود: برای ثبت اسناد دفاع مقدس باید تلاش بیشتری شود تا برای نسل‌های آینده ارزش‌های پر افتخار مردم سرزمین‌مان که حتی وجبی از خاکمان را از دست ندادند به یادگار بماند و در این زمینه نیز ستاد کنگره ملی شهدای استان می‌تواند بیشترین همکاری را با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس داشته باشد.

یکی دیگر از محورهای مورد بحث در این جلسه یادمان‌های شهدا بود که رشیدی در ادامه سخنان خود، یادمان‌های شهدا را در برقراری ارتباط نزدیک‌تر با مصادیق فرهنگ ایثار و شهادت موثر دانست.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار