به روز شده در: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶
اولین مسابقه کتابخوانی «غدیر» با محوریت گزیده وصیت نامه شهدای سادات استان گیلان به مناسبت عید سعید غدیر خم برگزار می شود.
کد خبر: ۴۰۸۶۲۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶ - 01August 2020

مسابقه کتابخوانی «غدیر» برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از رشت، معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان به مناسبت عید غدیرخم و ایام ولایت، نخستین مسابقه کتاب خوانی مجازی «غدیر» با محوریت گزیده وصیت نامه شهدای سادات استان گیلان را برگزار می کند.

از اهداف برگزاری این مسابقه استفاده صحیح از فضای مجازی برای نشر فرهنگ دینی و ولایی، همچنین تشویق مخاطبین به کتابخوانی و مطالعه وصایای شهدا است.

راهنمای شرکت کنندگان در مسابقه:

1- گزیده وصیت نامه شهدا را به صورت کامل بخوانید و بعد در پاسخنامه جواب درست را انتخاب کنید.

2- پاسخ ها از طریق گزینه ها انتخاب کنید و در انتها ارسال فرم را بزنید.

3- اطلاعاتی که در فرم از شما خواسته شده دقیقا پر کنید زیرا در صورت استفاده از اطلاعات غلط، جوایز برای شما ارسال نخواهد شد و به نفر بعدی ارسال خواهد شد.

4- هر شخص می تواند فقط یکبار در مسابقه شرکت کند.

گزیده وصیت نامه شهدای سادات استان گیلان:

شهید سید جواد موسوی: اسلام با شهادت امام حسین زنده شد و با شهید شدن این جوانان قوی‌تر می‌شود. من فقط برای رضای خدا به ندای هل من ناصر ینصرنی حسین زمان لبیک گفته و به میدان جنگ شتافته‌ام. خواهشم این است برایم گریه نکنید. شهید گریه نمی‌خواهد بلکه رهرو می‌خواهد. وقتی می‌خواهید مرا تشییع کنید چشمانم را باز بگذارید که عده‌ای ازخدابی‌خبر نگویند که کور بوده است. دستانم را از تابوت بیرون بگذارید که کوردلان نگویند چیزی از این دنیا با خودش می‌برد. ما از خداییم و آخر هم به خدا ختم می‌شویم.

شهید سید غلام آرایش شکوه: روشن است كه چه ما بخواهيم و چه نخواهيم اين انقلاب راهش را پيدا نموده و سنگلاخ‌ها را كنار زده و سرافرازانِ راه در پیش‌گرفته و به‌پیش می‌برد پس چه خوب است كه در كنار اين انقلاب و ياور اين انقلاب باشيم، چراکه ياري اين انقلاب تداوم خط پرخون انبياء را به دنبال دارد و ياوري اين انقلاب عمل به وظايف مكتبي و انساني و شاد نمودن ارواح میلیون‌ها شهيد مسلمان و پديد آوردن زمینه‌های ظهور و حضور حجت خداوندي و بالنتيجه برپایی حكومت مستضعفين و جهانی‌شدن قوانين الهي اسلام می‌باشد.

شهید سید قاسم آگهی: خواهران حجاب را وقار خود بدانيد بايد يقين داشته باشيد كه وقار شما در حجاب شماست و حجاب شما افتخار جامعه و سربلند جمهوري اسلامي. بانواني همچون زينب و زهرا (س) را براي خود الگو قرار دهيد همچون آن‌ها زندگي كنيد تا روز قيامت جلوي آن‌ها شرمنده نباشيد در نمازهاي جمعه و جماعت شركت كنيد. وصیت‌های شهدا را عمل كنيد رهروان راه خدا باشيد.

شهید سید علی باش بتن: اي امت اسلام، اي ملت ايران هرگز فريب منافقين و روشنفكران غرب‌زده و شرق زده را نخوريد و حامی روحانيت مبارز باشيد.

شهید سید جواد پاسبان: اي خواهران عزيزم حجاب و عفت و پاک‌دامنی را سرلوحه زندگي خودتان قرار دهيد همچون فاطمه وار و زينب گونه زندگي و مبارزه كنيد.

شهید سید فاضل پور عباس: ما همه می‌جنگیم و تن به هیچ‌گونه سازش نمی‌دهیم و با شعار همیشگی‌مان يا فتح يا شهادت می‌جنگیم و بر سياست نه شرقي و نه غربي سرسختانه پا فشاریم چون معتقد به خداييم.

شهید سید حسن تراهی: دشمنان اسلام از نماز جمعه رفتن و دعاي كميل خواندن شما می‌ترسند. تنها كاري را از شما می‌خواهم كارهاي را كه می‌کردید انجام دهيد و هميشه دنبال‌رو امام عزيز باشيد و برنامه‌های انجمن اسلامي را بانام امام و با سخنان امام شروع كنيد و انجام دهيد و اما اي خواهران و اي كساني كه باحجاب خود پشت دشمنان اسلام را به لرزه افكنده امیدوارم زندگی‌تان را زينب وار كنيد و هميشه مثل برادرانتان دنبال‌رو امام باشيد.

شهید سید مهدی حسینی: پدر عزيزم ميدانم که من داشتم به جبهه می‌رفتم به شما اطلاع ندادم اميدوارم که مورد بخشش قرار گيرد پدرم شما هم مانند حسين استوار باش و حسين وار درراه اسلام و قران کوشش کن و تنها خواهشم به پدر و مادر مهربانم و خواهرانم اين است اگر من شهيد شدم گريه نکنيد و بايد افتخار کنيد که هم‌چین برادري داشتيد که درراه قران قدم برداشته چون وظيفه هر فرد مسلمان اين است که از مال و خاک کشور دفاع کند و ما پرچم‌داران اسلام عاشقانه به جبهه جنگ می‌رویم تا حق مستضعفان و محرومان دنيا را از مستکبران جهان بگيريم.

شهید سید حسین حسینی: پیام من به خواهران عزیزان است كه حجاب وپاكدامني را سرلوحه زندگي خود قرار دهيد و زینب گونه و فاطمه وار زندگي كنيد كه حجاب تو وقار توست و وقار تو افتخار ماست و همچنین حجاب مشت محكمي بر‌دهان ابرقدرت‌های شرق و غرب و دشمنان داخلي می‌باشد.

شهید سید امین موسوی: از شما مى‌خواهم كه دنباله‌روى امام عزيز باشيد و سنگر مساجد را خالى نگذاريد و يادآور حماسه زنده عاشورا باشيد و اسلحه هيچ شهيدى را به زمين مگذاريد و سنگر آن‌ها را خالى نكنيد در پايان يادآور مى‌شوم كه به حبل خدا متصل شويد از تفرقه و جدائى بپرهيزيد و همه متحد و منسجم درراه خدا خدمت كنيد اگر چنين نشود بايد قبول كنيم كه پيروز نخواهيم شد؛ و اگر مقصودمان خدا باشد یقیناً پيروزى از آن ماست.

جوایز مسابقه:

به پنج نفر از شرکت کنندگان که جواب صحیح دهند طبق قرعه جوایز نفیسی اهدا می شود.

زمان برگزاری مسابقه 10 تا 20 مرداد 1399 می باشد.

علاقمندان برای شرکت در این مسابقه می توانند در زمان مشخص شده با ورود به صفحه «پاسخ نامه» سوالات را به صورت آنلاین پاسخ دهند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار