به روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰
الحاجیه خانم «نسیبه عبدالعلی زاده» همسر سردار شهید علی تجلایی به رحمت خدا پیوست.
کد خبر: ۴۰۹۱۲۷
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶ - 04August 2020

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از آذربایجان‌شرقی، الحاجیه خانم «نسیبه عبدالعلی زاده» همسر سردار شهید «علی تجلایی» به رحمت خدا پیوست.

خاطرنشان می شود سردار شهید «علی تجلایی» در روز پنجم مرداد ماه سال ۱۳۳۸ در تبریز دیده به جهان گشود. در سال ۱۳۴۴ قدم به عرصه علم و دانش نهاد و موفق به دریافت دیپلم از دبیرستان تربیت تبریز گشت. از سال ۱۳۵۶ فعالیتهای مبارزاتی خود را آغاز نموده است.
پس از مدتی توسط ساواک دستگیر شد. در سال ۱۳۵۸ وارد سپاه پاسداران شد و در لباس سبزگونه دشت شقایق، به عنوان مربی آموزش پادگان سید الشهدا (ع) انجام وظیفه نمود.

برای مبارزه با نیروهای ضد انقلاب به کردستان رفته، سپس در مهاجرت به افغانستان، اولین مرکز آموزش فرماندهی مجاهدین افغانی در داخل کشور افغانستان را تأسیس نمود.
با شروع جنگ تحمیلی به ایران بازگشت و در نبرد هلاویه و حماسه سوسنگرد با عنوان فرمانده عملیات و معاون عملیاتی سپاه شرکت کرد. در طول سالهای جنگ تحمیلی و در جبهه‌های پیرانشهر در عملیاتهای بسیاری شرکت نمود و مسئولیتهای مختلفی را بر عهده گرفت.
او به عنوان مسئول طرح و عملیات قرارگاه خاتم(ص) در تاریخ  ۱۳۶۳/۱۲/۲۵ در شرق دجله و در عملیات بدر، بر اثر اصابت تیر به ناحیه قلب، به ملکوت سرخ شهادت رسید.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها