به روز شده در: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۹
همزمان با هشدار سازمان ملل درباره بدتر شدن بحران اقتصادی در لبنان به دنبال انفجار مهیب در بندر بیروت، بانک جهانی برای ارائه کمک به لبنان با هدف عبور از پیامد‌های انفجار بیروت که به کشته شدن ده‌ها تن و زخمی شدن هزاران تن دیگر منجر شد، اعلام آمادگی کرد.
کد خبر: ۴۰۹۴۸۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۰ - 06August 2020

سازمان ملل: انفجار بیروت بحران اقتصادی لبنان را بدتر میکند/ آمادکی بانک جهانی برای کمک به لبنانبه گزارش گروه بین الملل دفاع‌پرس، روزنامه العربی الجدید نوشت، بانک جهانی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، برای ارزیابی سریع خسارات و نیاز‌ها و همچنین توسعه طرح بازسازی بر اساس استاندارد‌های بین المللی آماده است.

این بانک همچین بر آمادگی برای اعزام کارشناسان در امور بازسازی پس از فجایع، از سراسر جهان تاکید کرد.

بانک جهانی همچنین اعلام کرد، آماده برنامه ریزی مجدد در منابع موجود و یافتن بودجه بیشتر برای حمایت از بازسازی زندگی و معیشت افراد آسیب دیده از این فاجعه است.

از سوی دیگر خبرگزاری آناتولی گزارش داد، سازمان ملل هشدار داده خسارات ناشی از انفجار سه شنبه شب بیروت بحران اقتصادی این کشور را تشدید می‌کند.

فرحان حق، سخنگوی سازمان ملل در نشست خبری در نیویورک گفت، پیش بینی می‌شود انفجار بندر بیروت وضعیت اقتصادی و امنیت غذایی لبنان را که ۸۰ تا ۸۵ درصد مواد غذایی را وارد می‌کند، وخیم‌تر کند.

وی گفت، سازمان ملل برای حمایت از تلاش‌ها در پی انفجار بیروت با مقامات این کشور همکاری می‌کند و حمایت از بیمارستان‌ها و رسیدگی به زخمی‌های حادثه در اولویت است و سازمان بهداشت جهانی هم با سازمان بهداشت لبنان در حال همکاری و ارائه حمایت است.

حق با بیان اینکه کارشناسان سازمان ملل و کشور‌های مختلف در راه لبنان هستند تا ضمن ارزیابی از وضعیت، کمک‌های لازم را داشته باشند، گفت، دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل پیش بینی می‌کند که حمایت‌های این سازمان از سوریه در پی انفجار تحت الشعاع قرار بگیرد، زیرا بندر بیروت یکی از بنادر ارسال کمک به سوریه بود و سازمان ملل اکنون باید دنبال طرح‌های جایگزین باشد.

انتهای پیام/141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها