به روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸
المیادین گزارش داد؛
یک رسانه عرب زبان به نگرانی رژیم صهیونیستی از سخنان اخیر دبیرکل حزب الله لبنان درباره بندر حیفا پرداخت.
کد خبر: ۴۰۹۹۵۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲ - 09August 2020

اطلاعات دقیق سید حسن نصرالله از بندر حیفا/ وحشت تل‌آویو را دربرگرفتبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، سایت شبکه المیادین در گزارشی با اشاره به سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان نوشت: از زمان انفجار بندر بیروت در ۴ آگوست جاری، اخبار زیادی از سوی محافل سیاسی و رسانه‌ای لبنان علیه حزب الله و دست داشتن این حزب در انفجار بیروت منتشر شد.

بر اساس این گزارش، سید حسن نصرالله به‌صورت قاطعانه تمام این اتهامات و ادعاها را رد کرد و در یک جمله گفت: ممکن است ما از آنچه در بندر حیفا وجود دارد اطلاع داشته باشیم اما در بندر بیروت نه.

این جمله کافی بود تا سؤالات زیادی در خصوص اینکه چرا سید حسن نصرالله چنین مطلبی را مطرح کرد و واکنش صهیونیست‌ها به آنچه خواهد بود به وجود آید.

سید حسن نصرالله اعلام کرد که اطلاعات مقاومت لبنان از بندر حیفا که رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۴۸ تاکنون آن را اشغال کرده و شریان حیاتی اصلی این رژیم به عنوان بزرگترین بندر فلسطین اشغالی به شمار می‌آید، کاملاً دقیق و کافی است.

پیام سید به صهیونیست‌ها رسید؛ این در حالی است که تل‌آویو فکر می‌کرد انفجار بیروت باعث کاهش قدرت سیاسی و رسانه‌ای حزب الله شده است. سید حسن نصرالله با این پیام خود اعلام کرد که حزب الله همچنان با قدرت در میدان است. حزب الله لبنان در نبرد خود با رژیم صهیونیستی به استفاده از اطلاعات دقیق از تأسیسات حساس این رژیم و به کار بردن تکنولوژی مانند هک گوشی‌های صهیونیست‌ها اهمیت زیادی می دهد.

این حزب به اطلاعات و تصاویر هوایی مهمی از اهداف مد نظر خود در اراضی اشغالی دست یافته است. اهمیت بندر حیفا که در دوره قیمومیت انگلیس در سال ۱۹۲۹ بنا شد تنها تجازی نیست، بلکه صنعتی نیز می باشد. محموله های حاوی آمونیاک در این بندر در نزدیکی کارخانه‌های پتروشیمی وجود دارد.

سید حسن نصرالله در سخنرانی‌های قبلی خود به این مسأله اشاره کرد و صهیونیست‌ها در سال ۲۰۱۹ اقدام به خالی کردن برخی از این محموله‌ها کردند؛ اما خطر همچنان وجود دارد به‌طوری که گفته می‌شود ۱۵۰۰ منبع خطر در بندر حیفا در کنار ۸۰۰ ماده خطرناک در این بندر وجود دارد.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها