به روز شده در: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
گردان ۲۰۷ امام علی (ع) در یکی از محلات شرقی تهران در جمع خود ۱۲ شهید مدافع حرم را پرورش داده است و امروز در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا بوده و برای خدمت‌رسانی به مردم حضوری فعال دارد.
کد خبر: ۴۱۰۲۶۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۰ - 12August 2020

گردانی از دل محله‌ای در تهران با ۱۲ شهید مدافع حرمبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‌پرس، گردان ۲۰۷ امام علی (ع) در یکی از محلات شرق تهران نه فقط به واسطه نام و نشان خود که گردانی امنیتی است بلکه به واسطه شهدایی که از این گردان در دفاع از حرم به شهادت رسیدند، مشهور است، شهدایی که هر کدام در این گردان فعالیت جهادی و نظامی داشتند و علاوه بر حضور در صحنه درگیری در مقابل اغتشاشگران و برهم‌زنندگان امنیت شهر، در سال‌های اخیر برای دفاع از حرم نیز پا به میدان جهاد گذاشتند.

این گردان، اما نه فقط در حوزه نظامی که در میدان فرهنگ و کمک‌رسانی به مردم نیز در خط مقدم حضور داشته، نیرو‌های این گردان سال‌هاست که با جان و دل در زمان‌های خطر و کمک به مردم پای کار بودند و از هیچ خدمتی دریغ نکردند و با حضور در مناطق سیل‌زده و زلزله در استان‌های گلستان و خوزستان و کرمانشاه هر جا نیاز به کار جهادی بود، پیش‌قدم شدند.

سال ۱۳۹۲ در سال‌های ابتدایی جنگ سوریه بود که تیمی از گردان ۲۰۷ به سوریه رفتند. رزمندگان زیادی از این گردان ۳۰۰ نفره تا به امروز در سوریه به شهادت رسیده‌اند که از جمله آنان می‌توان به نام شهید «مهدی عزیزی»، شهید «هادی ذوالفقاری»، شهید «علی آقاعبداللهی»، شهید «حمیدرضا زمانی» و شهید «جعفر حسینی» اشاره کرد. حالا سر در این گردان به تصویر و نام چندین شهید از شهدای مدافع حرم مزین شده است تا خاطره حضور آنان در این گردان هیچ گاه از یاد اعضای آن نرود.

یکی از اعضای این گردان و از رزمندگان مدافع حرم با بیان خاطره‌ای از سوریه اظهار داشت: به روستایی خالی از سکنه رفتیم، مردم روستا به لحاظ شرایط جنگی منطقه را ترک کرده بودند و دام‌هایشان مانده و در حال از بین رفتن بود. حتی باغچه و درخت‌هایی که داشتند. کار جهادی را شهید همدانی یاد داد و گفت باید در جبهه هم کار جهادی انجام داد و در زمان‌های استراحت دام‌ها را جمع آوری کرده و به آن‌ها رسیدگی کردیم تا از گرسنگی تلف نشوند. هر زمان بلای طبیعی یا اتفاقی افتاده نیرو‌های این گردان از اولین نفراتی بودند که در محل واقعه و حادثه حاضر شدند.

بسیاری از نیرو‌های این گردان که در جبهه‌های دوران دفاع مقدس نقش آفرینی کردند در سوریه نیز بودند. در زمان سیل و زلزله، در استان‌های گلستان و خوزستان خدمت رسانی کردند و همچنان به فعالیت‌های جهادی در مناطق محروم کشور از جمله خوزستان و سیستان و بلوچستان مشغولند.

در زمان شیوع ویروس کرونا گروهی از اعضای گردان به خط مقدم مبارزه با این ویروس در بیمارستان‌ها رفتند و به خدمت رسانی به بیماران مشغول شدند. در کنار این با تهیه بسته‌های ضدعفونی کننده آن را به مردم اهدا کرده و کار ضدعفونی ساختمان‌ها و معابر را انجام داده‌اند.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها