به روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
امام جمعه الیگودرز:
حجت الاسلام مهدی سرلک گفت: مباهله که یاد آن را باید گرامی داشت و بسیار مهم است، در واقع مظهر اطمینان و اقتدار ایمانی و تکیه‌ی بر حقّانیّت است.
کد خبر: ۴۱۰۷۰۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰ - 14August 2020

مباهله مظهر اطمینان و تکیه بر حقانیت است

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خرم آباد، امروز، حجت الاسلام مهدی سرلک در خطبه های نماز جمعه این هفته الیگودرز که به‌صورت مکتوب  از طریق فضای مجازی منتشرشد، آورده است:

 بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

تقوا بهترین و محکم ترین پوشش و سِپَر در برابر بلایا و حوادث دنیا و آخرت است؛ " لِبٰاسُ التَّقْویٰ ذٰلِکَ خَیْرٌ " (اعراف/۲۶)

تقوا یعنی اینکه در همه حالات خود را در محضر خدا ببینیم. امیدواریم خدای متعال همه ما را در راه تحصیل تقوا یاری نماید، ان شاءالله.

شناخت جریان تحریف در منطق قرآن‌

«شناختِ دشمن» و «شناختِ دشمنیِ دشمن» دو مؤلفه‌ی بسیارمهم در بیانات امام خامنه‌اى به شمار می‌آیند. بیانات رهبر انقلاب در عید سعید قربان، هم حاویِ «یك بشارت» بود و هم «یك انذار». بشارتِ شكستِ آمریكا در «جریانِ تحریم» ملّت ایران و إنذار ملّت ایران از «جریانِ تحریف» به‌عنوان خطّ موازى و حمایتیِ جریان تحریم كه همچنان فعّال و خطیر است.

بیانات متعدد رهبر انقلاب حاكى از آن است كه جبهه‌ى دشمنان انقلاب اسلامى نتوانسته‌اند در «میدانِ واقعى» بر جبهه‌ى انقلاب غلبه كنند. آن‌ها در هر سه «جنگ نظامى»، «جنگ فرهنگى» و «جنگ اقتصادى» شكست خورده‌اند. وقتى دشمن در میدان واقعى شكست مى‌خورد، وارد مرحله‌ى دیگرى مى‌شود كه از آن به «اختلال در دستگاهِ محاسباتى» تعبیر مى‌شود. این شگرد را مى‌توان تحت مفهوم «إغواء» در ادبیات قرآنى جانمایى كرد.

هشدارهاى امام خامنه‌ای نشان مى‌دهد جریانِ تحریف و اختلال در دستگاه محاسباتى هرچند تمام پیكره‌ى جامعه‌ى اسلامى را هدف قرار مى‌دهد، بیش از همه بر «مسؤولان كشور، اعم از «تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران» جامعه تمركز دارد. عبارت «... قَلَّبُوا لَكَ الْأُمُورَ...» كه خطابش با شخصِ پیامبر اسلام (صلّى الله‌علیه‌وآله) به‌عنوان رهبر و تصمیم‌گیرنده‌ى اصلى جامعه‌ى اسلامى است، حكایت از چنین اولویتى در برنامه‌ى دشمن دارد. در واقع آنچه براى جبهه‌ى خصم اهمیّت دارد، تأثیرگذارى در اراده و تصمیمِ رهبران و تصمیم‌گیرانِ جبهه‌ى حقّ است و این قاعده مبتنى بر رابطه‌اى است كه میان «عوام و خواصّ» و تبعیّت عوام از خواصّ جامعه وجود دارد.

بنابراین شیوه‌ى دیگرى از وارونه‌سازى واقعیت‌ها به هم آمیختن حقّ و باطل است كه ذیل مبحث فتنه مطرح مى‌گردد. آنچه مى‌تواند فتنه‌ها را بشكند و جریانات تهدید و تحریم و تردید و تحریف را در هم شكند، بصیرت و مقاومت در صراط حقّ است  كه بارها مورد تأكید رهبر انقلاب نیز قرار گرفته‌اند.

مباهله؛ مواجهه تمام ایمان با  تمام کفر

درتاریخ ۲۳ ساله بعثت نبی معظّم، روزهای بسیار مهم و سرنوشت‌سازی وجود دارد که هریک از آن‌ها به تنهایی برای اثبات حقانیت اسلام، نزد دوست و دشمن کافی است. یکی از این رویدادهای مهم و ممتاز «روز مباهله» است که در آن توحید، نبوّت و امامت در کامل ترین چهره ها جلوه کرده و حقیقت ناب و نورانی خود را نشان داد. مباهله که یاد آن را باید گرامی داشت و بسیار مهم است در واقع مظهر اطمینان و اقتدار ایمانی و تکیه‌ی بر حقّانیّت است.

و اما پیروزی ملت همیشه سرافراز ایران اسلامی در مباهله ی امروز، همان‌طور که در مباهله، همه‌ی ایمان در مقابل کفر قرار گرفت، امروز، همه‌ی ایمان در نظام جمهوری اسلامی در مقابل کفر قرار گرفته است؛ و همان‌طور که معنویّت و صفا و اقتدار معنوی پیغمبر اکرم و خانواده‌اش توانست دشمن را از میدان خارج کند، به فضل الهی و به حول‌وقوّه‌ی الهی ملّت ایران با اقتدار خود و با معنویّت خود دشمن را از میدان خارج خواهد کرد.

هر درى بسته بُوَد، جز درِ پرفیض حسین(ع)!

غمِ بزرگِ عزاى حسینى كه هرساله با فرارسیدن محرم تجدید مى‌شود امسال با غم مضاعف محرومیت از اقامه‌ى دلخواه عزاى حسینى همراه است. این دلهره‌ى مقدس همه عاشقان اباعبدالله(ع) است. در حالى كه اكثریت مردم نجیب ایران در غم ابتلاء به بیمارى كرونا و رنجِ معیشت، سخت گرفتارند، غم و اندوه بزرگ دیگرى دل‌هایشان را مى‌فشارد و بغض و اشك را مهمان گلوها و چشم‌هایشان كرده است.

در راستاى حركت هوشمندانه جامعه دینى و پرچمداران تشكل‌هاى مذهبى و انقلابى در تعظیم شعائر مذهبى اكنون و در آستانه فرارسیدن ماه محرم، شایسته است نكات راهبردى زیر مورد توجه مردم عزیز و مسئولان قرار گرفته و تدابیر لازم براى گفتمان‌سازى و جریان‌سازى در شهرستان اندیشیده شود.

درحدّ امكان تا آن‌جا كه پروتكل‌هاى بهداشتى اجازه می‌دهد براى برگزارى محافل حضورى با رعایت‌هاى لازم تدبیر گردد.

سختى برگزارى مجالس حسینى در قالب جلسات فیزیكى نباید موجب شود در شرایطى كه امكان برگزارى مراسم با رعایت همه مفادّ پروتكل‌ها فراهم است از آن چشم‌پوشى شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها