به روز شده در: ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۵
آیت‌الله مرتضی مقتدایی در مراسمی با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم، به مدیریت بیت تاریخی امام خمینی (ره) منصوب شد.
کد خبر: ۴۱۳۷۴۵
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲ - 01September 2020

انتصاب آیت‌الله مقتدایی به مدیریت بیت تاریخی امام خمینی (ره) در قمبه گزارش دفاع‌پرس از قم، در مراسمی که در محل بیت تاریخی امام خمینی (ره) و با حضور حجت الاسلام والمسلمین «محمود محمدی عراقی» رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم برگزار شد، آیت الله مرتضی مقتدایی به مدیریت این بیت تاریخی و تاریخ ساز منصوب شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی عراقی در این مراسم با تسلیت ایام سوگواری ماه محرم گفت: یکی از ثمرات و برکات وجود مبارک امام حسین (ع) این انقلاب اسلامی است که امام فرمودند: ما هر چه داریم از محرم و صفر است.

وی افزود: خدا را شکر می‌کنیم که نعمت بزرگ انقلاب اسلامی را به برکت پیروی از اهل بیت (ع) و به ویژه سیدالشهدا (ع) به ما دادند، همه مناسبت‌های انقلاب اسلامی توام با مناسبت‌های مذهبی بوده است و نسل جدید باید این را بداند که ۱۵ خرداد سال ۴۲ دوازدهم ماه محرم بوده است و سحرگاه دوازدهم ماه محرم امام راحل (ره) را از این بیت دستگیر کردند و واقعه مهم ۱۳۴۲ آغاز شد که در آخر هم به پیروزی انقلاب اسلامی منجر شد.

محمدی عراقی بیان کرد: نقاط اوج انقلاب اسلامی مربوط به امام حسین (ع) بوده است و این جمله امام راحل (ره) عین حقیقت است که ما هر چه داریم از محرم و صفر است.

وی گفت: هدف از این جلسه در درجه نخست تجدید یاد آن بزرگانی است که بر محور این بیت شریف واقعا بوده‌اند و در این خانه خدمت کرده‌اند و در طول تاریخ این خانه‌های گلی و محقر منشاء خدمت‌ها و حرکت‌های بزرگ الهی بوده است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم تصریح کرد: این سنت الهی است و انسان‌های بزرگ این گونه بوده‌اند که همواره مورد ابتلا واقع می‌شدند و خوشبختانه در انقلاب اسلامی ایران به برکت هدایت‌های امام و رهبری دشمنان نتوانسته‌اند کاری انجام دهند چرا که همیشه خطر بزرگتر بعد از انقلاب‌ها بوده است و شیاطین متوسل به خدعه می‌شوند و بعد از رحلت پیامبر اسلام (ص) هم این اتفاق افتاد و نهضت بزرگ آن حضرت به انحراف کشیده شد و حکومت‌های بنی امیه و بنی عباس به وجود آمدند.

محمدی عراقی افزود: حضرت ابراهیم (ع) بعد از آن امتحانات دشوار به مقامت امامت رسیدند و پاداش بلای عظیم رسول خاتم و صبر بر این بلا این است که تا قیامت این پرچم برافراشته است و این سلسله زنجیروار مصیبت‌ها و بلا‌ها و سختی‌ها همه برای تقرب به سمت خدا است.

وی گفت: در هر حال خوشبختانه این شجره نبوت و امامت ادامه پیدا کرده است و امروز نیز در دوران غیبت امام عصر (عج) علما پرچمدار انبیا هستند و نقطه اوج و گل سر سبد علمای دین امام راحل بوده‌اند که از این خانه کوچک حرکت انقلابی خود را آغاز کردند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در قم خاطرنشان کرد: حفظ این انقلاب اگر از اصل آن سخت‌تر نباشد آسان‌تر هم نیست و مهم‌ترین نقش را در این زمینه یاران صدیق و باوفا و با استقامت امام راحل دارند که در آن خط و در آن مسیر واقعی اسلام و انقلاب امتحانات زیادی داده‌اند و ثابت قدم بوده‌اند و آیت‌الله مقتدایی یکی از این یاران صدیق است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار