به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۹
گام دوم/ نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی؛
حجت‌الاسلام «آل‌هاشم» گفت: طلبه‌های جوان و جدیدالورود به حوزه باید در گام دوم طلایه‌دار باشند تا در مسیر منشور 50 سال آینده انقلاب حرکت کنند.
کد خبر: ۴۱۴۵۴۰
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱ - 07September 2020

به گزارش دفاع‌پرس از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید محمدعلی آل‌هاشم»، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز در آیین آغاز سال تحصیلی جدید حوزه های علیمه استان در مدرسه دینی حضرت امیرالمومنین(ع) با بیان اینکه حوزه های علمیه، مرکز آموزش اسلام و تعمیق آن در جامعه هستند، اظهار داشت: حوزه‌های علمیه نقش اساسی در جامعه پردازی و تمدن‌سازی که مدنظر رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب است، دارند.

وی افزود: با دقت در بیانیه گام دوم متوجه می‌شویم که شاید رهبر معظم انقلاب بطور خاص به حوزه علمیه اشاره نکرده اند، اما هسته اصلی مفهوم گام دوم انقلاب تمدن سازی جدید اسلامی است که این تمدن سازی بدون حضور علما و روحانیت و حوزه های علمیه ممکن نیست.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم با اشاره به اینکه امروز حوزه علمیه مثل گذشته جدای از مسائل و موضوعات دنیا نیست، گفت: امروز حوزه‌های علمیه حقیقتی است که با همه دنیا چه مستقیم و چه غیر مستقیم ارتباط دارد، بنابراین مدارس دینی با مسائل جهان اسلام و کشور و دولت دارای ارتباط است.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه ریشه وقایعی مثل غدیر، عاشورا و شهادت امام علی(ع) دلایل سیاسی داشته است، گفت: مراکز دینی باید عالم دینی پرورش دهند، تا با تسلط بر معارف اسلامی برای تحقق اسلام وارد میدان شوند و این وظیفه سنگینی است.

وی تصریح کرد: طلبه‌های جوان و جدیدالورود به حوزه باید در گام دوم طلایه‌دار باشند تا در مسیر منشور 50 سال آینده انقلاب حرکت کنند و اگر هم در این راه روحانی و طلبه‌ای سختی می‌کشد، نباید دلسرد شوند.

وی وظایف دیگر طلاب و روحانیون را متذکر شد و گفت: شناساندن معارف دینی به مردم و پاسخگویی به حجم عظیمی از شبهات دینی از وظایف مهم تربیت شدگان مراکز علوم دینی است.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه با معارف دینی خوب آشنا شویم و با قول سدید و زبان خوش مردم را به دین دعوت کنیم، گفت: روش‌های تبلیغ دین و معرفی و جذب به دین مختلف است، اما نباید رفتارمان جوری باشد که مردم دین گریز شوند.

امام جمعه تبریز در پایان خاطرنشان ساخت: حرکت در مسیر رهبر معظم انقلاب و تبعیت از مراجع دین، وظیفه طلاب است و زمانی می‌توانیم اثرگذار باشیم که عالم با عمل و مردمی باشیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار