به روز شده در: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹
در رزمایش ذوالفقار ۹۹ ارتش انجام شد؛
زیردریایی کلاس غدیر در مراحل اصلی رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش با موفقیت یک فروند موشک کروز زیرسطح به سطح را علیه هدف شناوری شلیک کرد.
کد خبر: ۴۱۵۳۶۳
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳ - 11September 2020

شلیک موفق موشک زیرسطح به سطح از زیردریاییبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر دریادار دوم «شهرام ایرانی» سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش با اعلام این خبر اظهار داشت: موشک زیرسطح به سطح قابلیت نصب بر روی هر نوع زیردریایی را دارد و امروز این موشک در مراحل تولید انبوه قرار گرفته و همه زیردریایی‌های ارتش به این موشک مجهز خواهند شد.

وی با بیان اینکه این موشک دست بلندی را برای نیروی دریایی در زیر سطح ایجاد می‌کند و قطعا علیه دشمن یک توان کوبنده و جدی است، ادامه داد: برد این موشک در آینده به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد.

دریادار ایرانی با بیان اینکه هم اکنون علاوه بر زیردریایی‌های کلاس غدیر، زیردریایی تمام ایرانی فاتح نیز قابلیت شلیک موشک کروز ضدکشتی را دارد، خاطرنشان کرد: موشک نصب شده بر روی زیردریایی فاتح، نسل جدیدی از موشک نصر است که در پروژه «جاسک۲» به نتیجه رسیده و با نمونه های گذشته موشک کروز نصر از لحاظ بُرد و قدرت انهدام نیز تفاوت‌هایی دارد.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار