به روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس فارس خبر داد؛
سرهنگ پاسدار «سعید کوشکی جهرمی» گفت: سریال تلویزیونی سرلشکر خلبان شهید «عباس دوران» با همکاری صداوسیمای مرکز فارس، ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در استان فارس و اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس استان در چهل سالگی دفاع مقدس کلید تهیه آن زده خواهد شد.
کد خبر: ۴۱۵۹۱۰
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶ - 14September 2020

ساخت سریال  سرلشکر خلیانشهید« عباس دوران» در چهل سالگی دفاع مقدسبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از شیراز، سرهنگ پاسدار «سعید کوشکی جهرمی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس امروز در جلسه با مدیرکل و شورای معاونین صداوسیمای مرکز فارس با بیان اینکه کار صداوسیما همانند کار رزمندگان در دفاع مقدس است چرا که در آن دوران رزمندگان با دنیای شرق و غرب مبارزه می‌کردند و هم اکنون نیز صداوسیما در مقابل هجمه‌های گسترده مقابله می‌کند اظهار داشت: باید دستاوردهای دوران دفاع مقدس را با زبان هنر به نسل اینده منتل کنیم که در همین راستا سریال تلویزیونی سرلشکر خلبان شهید «عباس دوران» در چهل سالگی دفاع مقدس با همکاری صداوسیمای مرکز فارس، ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در استان، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس و سایر دستگاه‌های استان کلید ساخت آن زده خواهد شد.

وی تصریح کرد: صداوسیمای جمهوری اسلامی در مقابل دشمنی‌های استکبار جهانی قرار گرفته و افتخار می‌کنیم به رسانه ملی که کارهای شاخص و بسیار خوبی را با وجود مشکلات انجام داده است.

کوشکی بیان داشت: در نظر داریم با توافق انجام شده سریالی همانند سریال شوق پرواز که در خصوص شهید بابایی بود برای شهید عباس دوران ساخته شود چرا که شهید دوران نه تنها شهید ملی بلکه یک شهید و اسطوره فرا ملی است.

دبیر ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس استان فارس افزود: صداوسیمای مرکز فارس فعالیت و برنامه‌های بسیار خوبی را در چهل سالگی دفاع مقدس تدارک دیده که از جمله آن می‌توان به برنامه زنده حکایت فتح اشاره کرد که از سوم خردادماه به صورت هر هفته یک برنامه در حال پخش است و در هفته دفاع مقدس نیز 13 شب برنامه زنده تلویزیونی از مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس تهیه و پخش خواهد شد.

در این جلسه «سید تقی سهرابی» مدیرکل صداوسیمای مرکز فارس نیز به رونمایی از 170 اثر مستند در حوزه سیما، رادیو و غیره صداوسیمای مرکز فارس اشاره کرد و بیان داشت: همه قسمت های صداوسیما آماده همکاری و تولید برنامه در جهت بزرگداشت چهل سالگی دفاع مقدس استان است.

وی گفت: اوج فعالیت صداوسیمای فارس در راستای بزرگداشت چهل سالگی دفاع مقدس هفته دفاع مقدس است که برنامه‌ریزی لازم در این جهت صورت گرفته است.

قبل از این جلسه مدیران کل صداوسیمای مرکز فارس و مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس در جلسه ویدئوکنفرانس مشترک با معاون استان‌های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و رئیس بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس شرکت کردند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار