به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۰
مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر خبر داد؛
سید حسین ناظر گفت: صدا و سیمای بوشهر برای بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در یک عملیات وسیع رسانه‌ای ۶٠ هزار دقیقه برنامه تولید و پخش می‌کند.
کد خبر: ۴۱۵۹۸۴
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳ - 14September 2020

تولید 6هزار دقیقه برنامه به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدسبه گزارش دفاع‌پرس از بوشهر، «سید حسین ناظر» مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر در همایش مجازی مشترک مدیران کل صدا و سیمای مراکز استانها و مدیران کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سراسر کشور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: دفاع مقدس گنجینه گرانمایه ای است که به عنوان یک نظام الگویی در همه عرصه‌ها نیازمند شناخت همه جانبه، دقیق و عمیق است.

وی گفت: صدا و سیمای مرکز بوشهر در این زمینه با یک عملیات وسیع رسانه‌ای بیش از ۶۰ هزار دقیقه برنامه رادیویی تلویزیونی خبری و فضای مجازی را در گستره استانی ملی و فراملی تولید و پخش می‌کند.

ناظر با اشاره به اینکه برنامه‌های رسانه‌ای چهلمین سالگرد دفاع مقدس از سوم خرداد، همزمان با سالگرد آزادی خرمشهر آغاز و تا ۲۲ اسفند، روز بزرگداشت شهدا ادامه دارد، گفت: از این میزان برنامه‌سازی، ۴۵ هزار دقیقه در حوزه رادیو و رادیو نما، ۱۳ هزار دقیقه در حوزه تلویزیون و سامانه زیر نویس و ٢ هزار دقیقه در حوزه‌های خبر و فضای مجازی تولید و پخش می‌شود.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر با اشاره به سه مرحله راهبردی برنامه‌سازی تبیینی تجلیلی و تهییجی خاطرنشان کرد: در مرحله راهبرد تبیینی برای آگاهی بخشی و بصیرت افزایی و تقویت قدرت تحلیل رویدادهای دفاع مقدس و دستاوردهای آن در مرحله راهبرد تجلیلی برای الگوسازی و گرامیداشت یاد شهیدان و تجلیل از قهرمانان دفاع مقدس برنامه سازی شد.

وی گفت: در مرحله تهییجی برای حفظ آمادگی روحی و جسمی و ذهنی مقابله با هرگونه تهدید سخت و نرم برای آحاد ملت به ویژه جوانان و نوجوانان بیش از ۴۰ عنوان برنامه رادیویی، تلویزیونی، خبری و فضای مجازی در ساختار های نمایشی، مستند، ترکیبی، سرود و آهنگ های حماسی، موشن گرافی، عکس و نوشته برنامه سازی شده است.

ناظر تقارن پیوند عمیق تعالیم دینی و حماسه عاشورا ، اربعین و قیام امام حسین (ع) با دفاع مقدس و دستاوردهای آن را ستود و تصریح کرد: علاوه بر پخش فیلم های سینمایی و مستند دفاع مقدس و اختصاص بخش‌هایی از برنامه های عادی روزانه صدا و سیما به موضوع دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ویژه برنامه تلویزیونی کرانه پایداری، ویژه برنامه‌های رادیویی دریادلان جنوب، حماسه نادر، مدرسه عشق، دیار دلیران ، لبیک یا حسین و ... صورت کامل به موضوع چهلمین سالگرد دفاع مقدس می‌پردازد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها