به روز شده در: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی:
«بهروز اکرمی» گفت: با توجه به گستردگی و اهمیت دفاع مقدس امروز باید علاوه بر اینکه فضای حقیقی شهر و روستا رنگ و بوی دفاع مقدس داشته باشد، باید فضای مجازی هم این رنگ و بو را به خود بگیرد.
کد خبر: ۴۱۶۱۴۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۹ - 15September 2020

فضای مجازی در چهلمین سالگرد دفاع مقدس رنگ و بوی دفاع مقدس بگیرد

به گزارش دفاع‌پرس از استان مرکزی، «بهروز اکرمی»، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی امروز در نشست شورای اطلاع‌رسانی استان مرکزی با موضوع گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس اظهار داشت: ملت ایران برای همیشه مدیون رشادت ها و مجاهدت های شهدا و رزمندگان است و امروز ما به عنوان وارثان خون شهدا باید دین خود را در قبال این عزیزان به خوبی ادا کنیم.

اکرمی گفت: امروز بنا بر جایگاهی که بر آن قرار داریم وظیفه اطلاع رسانی و فعالیت صحیح برای دفاع مقدس و شهدا را داریم و باید به خوبی این رسالت مهم را انجام دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به گستردگی و اهمیت دفاع مقدس امروز باید علاوه بر اینکه فضای حقیقی شهر و روستا رنگ و بوی دفاع مقدس داشته باشد باید فضای مجازی هم این رنگ و بو را به خود بگیرد و در این راستا باید از کلیه ظرفیت های موجود استفاده کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی بیان کرد: امروز که فضای مجازی پیچیده ترین و نوین ترین ابزار اطلاع رسانی است باید به خوبی در حوزه دفاع مقدس به کارگیری شود و نباید از هیچ گونه ظرفیتی غافل بود.

اکرمی افزود: در اطلاع رسانی ها نیاز است از نظرات خود اصحاب رسانه که متخصص این امر هستند به خوبی استفاده شود چراکه اصحاب رسانه به عنوان افسران جنگ نرم از روش ها و ابتکارات خوبی می توانند استفاده کنند.

وی یادآور شد: مطبوعات نقش به سزایی در حوزه اطلاع رسانی مردمی دارند و می بینیم که برخی از افراد جامعه هنوز روزنامه های قدیمی را به طور مستمر مطالعه می کند و لذا نباید از مطبوعات و روزنامه ها غافل بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: امروز نیازمند تشکیل یک تیم تخصصی در حوزه اطلاع رسانی دفاع مقدس هستیم که در این راستا می توان از تجربیات ارزشمندی که برای اطلاع رسانی کنگره شهدای استان اتفاق افتاد استفاده کرد چراکه یک کار ارزشمند شکل گرفت و البته هنوز ادامه دارد و قابل تقدیر است.

اکرمی بیان کرد: کار اطلاع رسانی برای حوزه دفاع مقدس هم باید عمق داشته باشد و هم عمیق باشد چراکه هم باید آحاد جامعه را در برگیرد و هم ماندگاری آن برای نسل های آینده لحاظ شود.

وی افزود: اطلاع رسانی در حوزه دفاع مقدس باید متناسب با اقشار و آحاد جامعه باشد و همه اقشار و گروه ها با سلایق مختلف باید در این اطلاع رسانی دیده شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اظهار کرد: در هفته دفاع مقدس علاوه بر اینکه باید از ظرفیت نمایشگاه حضوری با رعایت دستورالعمل ها به خوبی استفاده شود باید برای نمایشگاه مجازی هم برنامه ریزی لازم انجام شود و رسانه ها در این زمینه بسیار موثر هستند.

اکرمی بیان کرد: ارزیابی از عملکرد دستگاه ها و مراکز مختلف در حوزه اطلاع رسانی دفاع مقدس در استان مرکزی انجام می شود و دستگاه های برتر و کم کار مشخص خواهند شد و بدین جهت همه باید ظرفیت های خود را پای کار بیاورند.

وی ادامه داد: نیاز است اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فعال تر در حوزه به کارگیری هنر دفاع مقدس عمل کند چراکه تولیدات هنری در حوزه دفاع مقدس بسیار اثرگذار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: امروز نیازمند این هستیم از روش های نوین تر برای نمایش مجاهدت ها و نقش آفرینی های دفاع مقدس استفاده کنیم چراکه ممکن است برخی از روش های گذشته کارایی لازم را نداشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: پاسخ به شبهات در حوزه دفاع مقدس باید به عنوان محور در دستور کار باشد چراکه نمی توانیم در برابر توطئه ها و نقشه های دشمنان برای ضربه زدن به فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس بی تفاوت باشیم و لذا باید برنامه ریزی دقیقی در این راستا انجام شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار