به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۷
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی:
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به اینکه بسیج طلاب یکی از سرمایه‌های ارزشمند در نظام اسلامی است، گفت: متاسفانه کمتر به نقش جامعه تلاشگر بسیج طلاب پرداخته شده و در بسیاری از مقاطع گمنام نقش آفرینی کردند.
کد خبر: ۴۱۶۳۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶ - 16September 2020

بسیج طلاب از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی است

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از استان مرکزی، سرهنگ پاسدار «غلامرضا کریمی» مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در نشست تخصصی بسیجیان طلاب و مدیران حوزه علمیه با موضوع گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس گفت: جامعه طلاب و روحانیون در هشت سال دفاع مقدس علاوه بر اینکه نقش موثری در کارهای تبلیغی و امورات رزمی و دفاعی انجام دادند در تقویت روحیه معنوی رزمندگان نیز بسیار خوش درخشیدند.

وی افزود: خوشبختانه نقش طلاب و روحانیون در طول چهل سال انقلاب اسلامی با مجاهدت‌هایی که انجام شده بسیار چشمگیر است و امروز جامعه روحانیت در بین ملت ایران کاملا سرافراز است و ملت به وجود چنین افرادی افتخار می کنند.

کریمی اظهار کرد: در طول مقاطع مختلفی که انقلاب اسلامی با آن مواجه بوده روحانیون و بسیج طلاب همواره مجاهدانه در میدان حاضر شدند و نسل جدید در طی یک دهه گذشته این نقش اثر گذار را به وضوح در حوادثی همچون سیل، زلزله و بیماری کرونا مشاهده کرده است.

وی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس متعلق به همه ملت ایران است، گفت: ما امروز در چهل سالگی دفاع مقدس باید در بیان و عملکردمان باید دقت داشته باشیم نقش آحاد ملت را بیان کنیم و صرفا دفاع مقدس را محدود به جمعیتی خاص نکنیم.

کریمی با اشاره به نسخه کارآمد دفاع مقدس در برابر مشکلات امروز بیان کرد: امروز اگر می‌خواهیم مردم در شرایط جامعه اثرگذار باشند باید الگوی دفاع مقدس را معرفی کنیم؛ چراکه دفاع مقدس با مشارکت و حضور مردم به موفقیت های بزرگ دست پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه در چهلمین سالگرد دفاع مقدس نیازمند این هستیم نقش همه افراد جامعه را تبیین کنیم، گفت: روحانیون و طلاب بسیجی با توجه به ظرفیت‌های خوبی که دارند می توانند این مسئله را بازگو کنند.

کریمی ادامه داد: طلاب و روحانیون در دفاع مقدس نقش بسیار موثری در ایجاد وحدت، اتحاد و هم افزایی میان ملت ایفا کردند و امروز در چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید بار دیگر این نقش مهم احیاء شود.

وی وحدت و هم بستگی اقشار مختلف مردم و مسئولین را یکی از دلایل مهم پیروزی‌های دفاع مقدس خواند و گفت: امروز روحانیون و طلاب بسیجی باید در تحقق این رسالت مهم نقش آفرینی کنند.

کریمی با تاکید بر اینکه بسیج طلاب یکی از سرمایه‌های ارزشمند در نظام اسلامی است، گفت:  متاسفانه کمتر به نقش جامعه تلاشگر بسیج طلاب پرداخته شده است و در بسیاری از مقاطع گمنام نقش آفرینی کردند.

وی با بیان اینکه امروز بسیجیان طلاب باید پیوند میان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با جوانان را مستحکم‌تر کنند، گفت: چهلمین سالگرد دفاع مقدس فرصتی ارزشمند برای تحقق این امر مهم است.

کریمی با اشاره به راه اندازی نمایشگاه هفته دفاع بیان کرد: یکی از برنامه‌های مهم در هفته دفاع مقدس راه اندازی نمایشگاه تخصصی دفاع مقدس و مقاومت است که دستاوردهای اقشار مختلف جامعه به نمایش گذاشته می شود.

وی افزود: خوشبختانه با اعلام آمادگی بسیار خوبی که از جامعه روحانیت و طلاب بسیجی داشتیم غرفه‌های ویژه نقش روحانیت در دفاع مقدس تهیه شده که دستاوردهای خود را ارائه می‌کنند.

کریمی ادامه داد: در غرفه ویژه روحانیت و بسیج طلاب علاوه بر اینکه دستاوردهای بسیار قابل توجه این جامعه به نمایش گذاشته می‌شود طلاب جوان دستاوردها را برای مخاطبین روایت گری و تبیین می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت‌های موجود کرونایی کلیه ساعات حضور نمایشگاه علاوه بر اینکه ضبط می‌شود و در اختیار شبکه‌های تلویزیونی و مجازی قرار می‌گیرد مستندهای نیز به شکل تخصصی تهیه می‌شوند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها