به روز شده در: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۵
سفیر فلسطین در ایران:
«صلاح الزواوی» گفت: امروز تمام گروه‌های فلسطینی باید در مقابل رژیم صهیونیستی و توطئه‌های آن متحد و یکپارچه باشند.
کد خبر: ۴۱۷۸۰۰
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹ - 22September 2020

لزوم انسجام گروه های فلسطینی در برابر رژیم صهیونیستی/ جمهوری اسلامی ایران قوی‌ترین متحد فلسطین استبه گزارش خبرنگار بین‌الملل دفاع‌پرس، صلاح الزواوی سفیر فلسطین در ایران در همایش علنی سازی روابط با رژیم صهیونیستی که در عصر امروز در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، اظهار داشت: آنچه در توافقنامه اسلو آمد این بود که با تشکیل دولت یهود برای فلسطینیان نیز دولتی مستقل تاسیس شود؛ طبق این قرارداد مقرر بود در سال ۱۹۹۹ این امر محقق شود اما ۲۱ سال از آن می‌گذرد اما این موضوع همچنان محقق نشده است.

وی ادامه داد: در خصوص موضوع عادی سازی روابط که به تازگی اتفاق افتاد. اولاً باید بگویم که مرحوم شیخ زاید و شیخ خلیفه پدر حاکم کنونی بحرین بسیار شریف بود و خدمات زیادی را در قبال فلسطین انجام دادند. به طوری که سفیر فلسطین در بحرین نیز فعال و موثر بود اما آنچه امارات و بحرین در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی انجام دادند یک اشتباه تاریخی است.

سفیر فلسطین در تهران گفت: من به برادرانم از جمله ابوشریف و ابوعمر می گویم که ما باید در زمینه احقاق حقوق فلسطینیان منسجم‌تر و متحدتر از گذشته حضور داشته باشیم تا بتوانیم با کمک جمهوری اسلامی ایران که قویترین متحد ماست دشمن اشغالگرمان را شکست دهیم.

وی ادامه داد: می خواهم سخنی را خطاب به ایرانی های عزیز بگویم و آن هم این است که ما سپاسگزار ایستادگی و حمایت های شما هستیم. شما به خاطر ما با مشکلات فراوانی روبرو هستید و با تحریم‌های ظالمانه‌ای روبه‌رو شده‌اید. شما به خاطر حمایت از فلسطین مورد تحریم‌های ظالمانه قرار گرفته اید و اگر دست از این حمایت‌ها بردارید قطعا دلارهای آمریکایی به سوی شما سرازیر خواهد شد و به شما اجازه داشتن فناوری و سلاح‌های هسته‌ای را خواهند داد. اما شما با استناد به دین مبین اسلام و قرآن کریم دست از اصول دینی و اعتقادی خود بر نخواهید داشت.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها