به روز شده در: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
فرمانده مرزبانی ناجا:
سردار گودرزی با بیان اینکه رزمندگان مرزبانی خود را میراث‌دار رزمندگان هشت سال دفاع مقدس می‌دانند، گفت: مرز‌های ما از امنیت مطلوبی برخوردار هستند.
کد خبر: ۴۲۲۲۳۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴ - 18October 2020

سپردن بیرق متبرک به حرم مطهر امام رضا (ع) به آستان مقدس حضرت معصومه (س) / تمسک جویی مرزبانان از بیرق متبرک حرم مطهر امام رضا (ع) در مرز‌ها / نقش تاثیرگذار مرزبانان در امنیت کشوربه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ «احمدعلی گودرزی» فرمانده مرزبانی ناجا روز گذشته با سفر به استان قم، با آیت الله «سید محمد سعیدی» تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) دیدار و گفت‌وگو کرد.

سردار گودرزی در این دیدار با تسلیت سالروز شهادت امام رضا (ع) و تحویل بیرق متبرک حرم مطهر علی ابن موسی الرضا (ع) به آستان مقدس حضرت معصومه (س)، گفت: تمامی یگان‌های مرزبانی نیروی انتظامی در کشور طی ۲۵ روز با بیرق حرم مطهر امام رضا (ع) عطرآگین شده و امروز توسط مرزبانان تحویل مرقد خواهر بزرگوار این امام همام می‌شود.

وی افزود: طی دو سال گذشته در یک اقدام خداپسندانه و ولایت‌پسند، پرچم متبرک امام رضا (ع) با پیمایش هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر، مرزبانان از آن تمسک می‌جویند و امسال نیز این کار معنوی با همت معاونت اجتماعی فرماندهی مرزبانی ناجا از حرم امام رضا (ع) شروع و در سالروز شهادت این امام عزیز در مرقد خواهر بزرگوار ایشان توسط مرزبانان تقدیم این استان مقدس می‌شود که این افتخاری است که نصیب این فرزندان خدوم نظام می‌شود.

فرمانده مرزبانی ناجا در بخش دیگری از سخنان خود، مرزبانان را نیرو‌های ولایتمدار، سختکوش و حافظ مرز‌های حریم ولایت دانست و بیان کرد: با توجه به تهدیدات پیرامونی که در سطح منطقه و مرز‌های ایران اسلامی در بحث اسلحه و مهمات، اشرار مسلح، قاچاق کالا و محصولات ضد فرهنگی وجود دارد، مرزبانان با ایثار و شجاعت و کار شبانه‌روزی با این تهدیدات مبارزه می‌کنند.

سردار گودرزی تصریح کرد: به لطف نیرو‌های مسلح کشور، با زعامت و هدایت‌های داهیانه فرمانده معظم کل قوا، امنیت صفر مرز تا عمق کشور برقرار و پایدار است و مرزبانان در ایجاد این امنیت پایدار نقش بسزایی دارند.

وی خاطرنشان کرد: امروز با فضل الهی مرزبانان با اعتقاد به ولایت در حفظ و حراست از مرز‌های میهن اسلامی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند و مرز‌های ما از امنیت مطلوبی برخوردار هستند؛ چرا که رزمندگان مرزبانی خود را میراث‌دار رزمندگان هشت سال دفاع مقدس می‌دانند که برای حراست از کیان و ناموس کشور جان خود را تقدیم این نظام کردند.

نیروی انتظامی در رکاب ولایت است
آیت الله سعیدی نیز در این دیدار با تبریک فرارسیدن هفته گرامیداشت ناجا، گفت: آنچه که در این هفته باید انجام شود، اطلاع‌رسانی اقدامات نیروی مقتدر انتظامی است که باید برای تنویر افکار عمومی، مردم با زحمات و تلاش و تدابیر نیرو‌های خدوم انتظامی آشنا شوند.

وی با اشاره به مأموریت حساس و خطیر نیروی انتظامی در حراست از مرز‌های کشور، افزود: نیرو‌های خدمتگزار انتظامی اگر همراهی مردم را داشته باشند، بهترین بیلان عملکرد در انجام مأموریت‌های خود را دارند و اگر این همراهی نباشد، در مأموریت‌ها با مشکل مواجه خواهند شد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) ادامه داد: هفته نیروی انتظامی برای آحاد مردم است؛ زیرا مردم ذی‌نفع در امنیت هستند و این امنیت توسط مأموران خدوم ناجا ایجاد شده و برای همه این هفته، هفته مبارک است.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه نیروی انتظامی با تمام وجود برای تأمین امنیت کشور تلاش دارد، خاطرنشان کرد: مردم باید قدردان زحمات کارکنان نیروی انتظامی باشند که جا دارد از این مکان مقدس، هفته بزرگداشت ناجا را ابتدا به فرمانده معظم کل قوا و آحاد مردم جامعه و شما عزیزان مرزبان تبریک و خداقوت بگویم.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی در حقیقت نیروی است که در حریم ولایت و در رکاب ولایت، در حفظ نظم و امنیت از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با اشاره به طرح بدرقه پرچم امام رضا (ع) از حریم مرز‌های کشور و متبرک شدن مرزبانان به آن، خاطرنشان کرد: پرچم‌گردانی که متبرک به حرم امام رضا (ع) است، آیینی بسیار زیباست که ریشه قرآنی دارد.

آیت الله سعیدی گفت: در حقیقت این کار یک ریشه شادمانی دارد؛ زیرا چشم حضرت یعقوب (ع) به پیراهن حضرت یوسف (ع) روشن و شادمان شد و این اقدام باعث بصیرت‌افزایی می‌شود؛ زیرا پرچم امام رضا (ع) همانند پیراهن حضرت یوسف (ع) به اذن خدا قدرت دارد و این اقدام شما، بسیار ارزشمند است.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار