به روز شده در: ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۹
یادداشت/ حامد افروغ
امروز عرصه اقتصادی هم که متحمل جنگی نابرابر و ناجوانمردانه شده، نیازمند دفاعی مقدس است که با کمک همه مردم و مسئولین به آن، می‌تواند صحنه شکست مفتضحانه دشمنانی باشد که برای نیل به اهدافشان، پا روی گلوی مردم نهاده‌اند.
کد خبر: ۴۲۲۲۶۹
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۵ - 04April 2021

«دفاع مقدس اقتصادی»؛ در انتظار «ایثار» و «امید» مردم و مسئولانگروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس ـ حامد افروغ؛ نوروز هر سال، هم‌گام با طبیعت، جان‌ها و زندگی‌ها نیز دوره‌ای جدید را آغاز می‌کنند، دوره‌ای که از نظر روحی با روحیه‌ای تازه و امیدی سرشار همراه است. از زیبایی‌های طبیعت نیز همین است که از ژرفای مردگی و سرما و رخوت، تازگی و حیات دوباره و امیدی زنده را بیرون می‌کشد تا زمان برای تعالی بشر دوباره صفر شود و این رقابت تا پیروزی نهایی بشر بر کاستی‌ها و فقدان‌هایش ادامه یابد.

نوروز ۱۴۰۰ نیز با همه زیبایی‌هایش از راه رسید و نویدبخش یک دوره جدید شد؛ دوره‌ای که بسته به فراست و عمق بینش ما می‌تواند به بستری برای رشد و بالندگی‌مان تبدیل شود. امسال طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، به سال مانع‌زدایی و پشتیبانی از اقتصاد کشور و تولید داخلی نام‌گذاری شده است. شعاری که در صورت تحقق می‌تواند مانند حجامت برای اقتصاد کشور، به پالایش و به‌سازی آن کمک کند.

آنچه که در مانع‌زدایی و پشتیبانی بیش از همه می‌تواند خودنمایی کند و البته نیاز جدی کشور است، امید به آینده و ایثار برای ساختن کشوری آباد است. امید به آینده همان بهاری است که خنکای نسیمش هر سوختگی و آسیبی را التیام می‌بخشد تا با احیای بستر‌ها و زمینه‌های رشد و تعالی، بتوانیم تکیه بر زانوی خویش زده و به نسل‌های امروز و فردایمان کمک کنیم.

امیدواری، نخ اسکناس حیات بشر است. حیاتی که با هر نفسی که می‌کشی، نوید فرصتی است که خداوند داده تا بدانیم به ما امیدوار است تا بتوانیم به سازندگی روح و ارتقاء جایگاهمان در دنیا بپردازیم. امیدواری، اما برای تاثیرگذاری به ایثار نیاز دارد. ایثاری که رهین آن می‌توان سکوی پرتاب نسلی شد که امید به ما بسته. نسل فرزندان و آیندگانمان که با هزاران آرزو آنان را به دنیای خود دعوت کرده و مفتخر به میزبانی آن‌ها هستیم.

امید و ایثار در کنار هم کیمیایی هستند که هر زنگاری را زر بدل خواهند کرد. نمونه بارز و عملی ترکیب این دو عنصر را به وضوح می‌توان در دفاع مقدس دید، خصوصا آن زمان‌هایی که رزمندگان اسلام با دست خالی، ولی پر امید به مبارزه با دشمن پرداخت و نهایتا اجازه نداد تا ملک و مملکت تاراج دست بیگانگان شود.

امروز عرصه اقتصادی هم که متحمل جنگی نابرابر و ناجوانمردانه شده، نیازمند دفاعی مقدس است که با کمک همه مردم و مسئولین به آن، می‌تواند صحنه شکست مفتضحانه دشمنانی باشد که برای نیل به اهدافشان، پا روی گلوی مردم نهاده‌اند. امروز هر ایرانی می‌تواند بازاری باشد برای اقتصاد کشورش تا دشمن در تحریم‌هایش عاجز مانده و در برابر درایت و شجاعت ملت ایران سر خم کند، چرا که هیچ ملتی به عزت دست نیافت مگر اینکه در درون خود آن را تولید کرد و اکنون عزت ما در آن است که حاصل دسترنج خود را بر سر سفره‌هایمان آورده و هر کدام به نوعی در مانع‌زدایی و پشتیبانی از کشور قدم برداریم.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار