به روز شده در: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹
فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد؛
سردار سرتیپ اشتری با تأکید بر اینکه تا پای جان در کنار مردم و مدافعان سلامت هستیم، از تداوم آمادگی‌های نیروی انتظامی برای کمک به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.
کد خبر: ۴۲۲۲۹۵
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵ - 18October 2020

درکنار مردم و مدافعان سلامت هستیمبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی در مراسم تجلیل از شهدای عرصه سلامت ناجا که امروز با حضور «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: حضور برادر عزیز و بزرگوار جناب آقای دکتر نمکی را در این محفل گرامی می‌داریم؛ چرا که این حضور باعث دلگرمی همکارانم به‌ویژه در مراکز درمانی و بهداشتی ناجا است.

وی افزود: از برادر عزیزم دکتر نمکی که با تمام توان و البته روحیه جهادی و انقلابی در این عرصه (مبارزه با شیوع ویروس کرونا) حضور پیدا کرده و با پیروی از منویات مقام معظم رهبری، این مأموریت را با همکاران خود پیش می‌برند، صمیمانه قدردانی می‌کنم.

فرمانده ناجا در ادامه با ارائه گزارشی از اقدامات نیروی انتظامی در مقابله با ویروس کرونا خاطرنشان کرد: از ساعات اولیه شیوع این ویروس منحوس در کشور، جزء اولین سازمان‌ها و دستگاه‌هایی بودیم که برای مقابله با کرونا در عرصه و میدان ورود پیدا کرده و به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام آمادگی و همکاری کردیم.

سردار اشتری با اشاره به تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری خطاب به نیرو‌های مسلح برای کمک به بخش بهداشت و درمان کشور عنوان کرد: نیروی انتظامی بلافاصله به این تدبیر حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا لبیک گفت و تمام ظرفیت‌های درمانی و بهداشتی خود را در اختیار پذیرش بیماران کرونایی قرار داد.

وی ادامه داد: علاوه بر این، برخورد با محتکران اقلام بهداشتی و درمانی و سایر نیازمندی‌های مردم در چنین شرایطی، از اولویت‌های کاری ناجا قرار گرفت، به طوری که انبار‌هایی از احتکار لوازم بهداشتی و درمانی شناسایی و ضمن برخورد با محتکران، این اقلام با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و متولیان امر میان مردم توزیع شد.

این مقام ارشد انتظامی مدیریت فضای مجازی را از دیگر اقدامات نیروی انتظامی همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور برشمرد و افزود: در شرایطی که ویروس منحوس کرونا در کشور شیوع پیدا کرده بود برخی فرصت‌طلبان با بهره‌مندی از بستر‌های فضای مجازی به دنبال تشویش اذهان عمومی بودند و برخورد با چنین افرادی در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

سردار اشتری افزود: با رصد تحرکات در فضای سایبری بیش از سه هزار تارنما شناسایی و با کسانی که در فضای سایبری جرمی مرتکب شده بودند، برخورد شد؛ همچنین ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی با استفاده از تجهیزات یگان‌های ویژه ناجا از جمله ماشین‌های آب‌پاش از دیگر اقدامات نیروی انتظامی در همراهی و همکاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود.

وی جلوگیری از تردد خودرو‌ها و کنترل رفت و آمد‌های در مبادی شهر‌ها به‌ویژه در ایام نوروز را از دیگر اقدامات نیروی انتظامی همزمان با شیوع ویروس کرونا معرفی و بیان کرد: با این اقدام پلیس همزمان با ایام نوروز شاهد کاهش ۶۰ درصدی تردد‌های خودرویی در کشور بودیم، علاوه بر این بررعایت اجرای طرح فاصله‌گذاری و پروتکل‌های بهداشتی در کنار اکیپ‌های بهداشتی و درمانی نظارت داشتیم.

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور مأموریت‌هایمان را تعطیل نکردیم، ادامه داد: همکارانم مقتدرانه، مدبرانه، هوشمندانه و مهربانانه اجرای ماموریت‌های مرتبط با فرآیند پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا را نیز دنبال و اجرایی کردند، به طوری که در روز ۱۳ فروردین‌ماه سال جاری (روز طبیعت) شاهد اوج همکاری‌های مردم با پلیس بودیم وبخش اعظمی از مردم در منازل خود ماندند.

سردار اشتری ادامه داد: تمام توان و ظرفیت‌مان را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به میدان آوردیم و این فرآیند تا ریشه کردن شدن کرونا ادامه دارد و باید بگویم ما حافظان امنیت تا پایان این پروسه در کنار حافظان و مدافعان سلامت هستیم.

وی در ادامه با اشاره به ابتلای برخی از نیرو‌های پلیس به ویروس کرونا در جریان اجرا و انجام مأموریت‌ها عنوان کرد: در شرایطی که شاهد شیوع ویروس کرونا در کشور هستیم نه‌تنها مأموریت هایمان را تعطیل نکردیم، بلکه بیشترین خدمات را نیز به مردم ارائه دادیم و در واقع باید بگویم پس از تلاش کادر درمانی و بهداشتی کشور، این سبزپوشان نیروی انتظامی بودند و هستند که در معرکه و میدان مقابله با شیوع ویروس کرونا هستند و در این میان برخی از همکارانم به فیض شهادت نائل آمدند.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه تا پای جان در کنار مردم و مدافعان سلامت هستیم، از تداوم آمادگی‌های نیروی انتظامی برای کمک به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد و گفت: امید است با پیروی از تدابیر و منویات مقام معظم رهبری و اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و همکاری همه مردم، هرچه زودتر شاهد ریشه‌کن شدن این ویروس منحوس باشیم.

سردار اشتری در بخش پایانی سخنان خود خطاب به دکتر نمکی اعلام کرد: شما پرچم‌دار مقابله با ویروس منحوس کرونا هستید و ما را هم در کنار خود ببینید و بدانید که برای کمک و همراهی با شما از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم.

در این مراسم فرمانده نیروی انتظامی با اهدای لوحی از دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیر کرد؛ همچنین تجلیل از خانواده شهدای عرصه سلامت ناجا نیز از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار